ASUS Vivo Tab a Vivo Tab RT – dvojica transformerov s Windows 8

Blížiaci sa štart predaja nového systému Windows 8 a mániu okolo Windows tabletov si nenechá ujsť ani jeden z kľúčových výrobcov, ASUS. Predstavil rad tabletov Vivo. Novinky sú zatiaľ dve a v skutočnosti sú to už dávnejšie načrtnuté Tablety 600 a 810.

ASUS Vivo Tab

Pozrite si: 
RECENZIA ASUS VivoTab – krásny hybrid s 15-hodinovou výdržou

ASUS Vivo Tab je z dvojice tým vybavenejším. Dostal nadštandardný 11,6“ displej typu Super IPS+ s rozlíšením príjemných 1 366 x 768 bodov. Pobeží na ňom klasická, plnohodnotná verzia Windows 8, takže spustíte všetky aplikácie, ktoré ste na počítači používali doteraz. Pridá sa k nim navyše sada dotykovo optimalizovaných, ktoré stiahnete z obchodu s aplikáciami. Keďže tablety musia byť pasívne chladené, výrobca osadil „len“ procesor Intel Atom, navyše neznámy typ. Tablet však hádam nikto nebude používať ako primárny počítač a výkon teda bude stačiť. Rovnako s prehľadom postačí aj 2 GB RAM. Úložisko ponúkne 64 GB priestoru. Pomerne veľký tablet si udržal veľmi nízku hrúbku (8,4 mm) a príjemnú hmotnosť (680 g). Nechýba mu 2/8 Mpx fotoaparát s AF a LED bleskom, NFC či podpora stylusu Wacom digitizer. A samozrejme neodmysliteľný dok s klávesnicou. Cenu zatiaľ nepoznáme, predaj začne už v dobe vypuknutia Windowsu 8, teda koncom októbra.

ASUS Vivo Tab

Druhou novinkou je v mnohom podobný a v mnohom odlišný ASUS Vivo Tab RT. Už názov napovedá, že bude na ňom bežať iba Windows RT a teda na ňom nespustíte klasické aplikácie. Vnútri sa totiž skrýva ARM procesor Nvidia Tegra 3 so 4+1 jadrami a 12-jadrovou grafikou. 2 GB RAM zostala zachovaná, úložisko kleslo na polovicu a zmenšil sa displej – rovnaké rozlíšenie kreslí na uhlopriečku 10,1“. Vďaka tomu klesol na 500 gramov, hrúbka je rovnaká. Rovnaké sú aj dva fotoaparáty a prítomnosť NFC. Aj k menšiemu Vivo Tab RT môžete pripojiť praktický dok s plnohodnotnou QWERTY klávesnicou, dvomi USB konektormi a sekundárnou batériou. O dostupnosti platí vyššie uvedené. ASUS však už dávnejšie poznamenal, že ak Microsoft zvolí likvidačnú cenovú politiku svojich tabletov, nebude schopný konkurovať.

ASUS Vivo Tab

Zdroj a foto: ASUS, TECHBOX

Komentáre k článku