ASUS v čínskom Taipei predstavil prvý prenosný herný monitor na svete

Divízia ASUS ROG (Republic of Gamers) je známa svojimi hernými perifériami, príslušenstvom a tiež počítačmi. Na výstave Computex 2019 v Taipei sme nechýbali na predstavení čerstvých noviniek z tejto série.

ZDROJ | ASUS

Novinkou je napríklad aj séria monitorov ASUS ROG TUF. ASUS ROG monitory sú považované za najlepšie herné monitory na trhu a to aj vďaka rýchlej odozve, ktorú pocítite pri hraní multiplayerových titulov.

Tri nové modely sú TUF Gaming VG27AQ s 27″ IPS WQHD displejom s frekvenciou 155 Hz, TUF Gaming VG32VQ, ktorý ponúka zahnutý WQHD 31,5″ displej a TUF Gaming VG27BQ, ktorý ponúka 27″ WQHD TN displej. Monitorom tiež nechýba funkcia Shadow Boost, ktorá zvýši detail tmavých miest pri hraní.

Novinkou, ktorá však všetkých zaujala, je ASUS ROG Strix XG17, prvý prenosný herný monitor na svete. Futuristický monitor ponúka 17,3″ FHD displej s odozvou 3 ms a 3-hodinovú výdrž na jedno nabitie. Monitor ponúka dvojicu 1W reproduktorov, Micro HDMI alebo USB-C port, takže naň môžete napojiť aj smartfón či konzolu Nintendo Switch.

ZDROJ | ASUS

Aj divízia ROG audia sa dočakala novinky v podobe headset slúchadiel ROG Theta a ROG Theta Electret, ktoré disponujú až 8 audio meničmi s funkciou virtuálny basový efekt. Druhé menované slúchadlá ponúkajú anaológový zážitok z hudby. Slúchadlá tiež ponúkajú 7.1-kanálový zvuk. Na slúchadlách vás určite potešia masívne naušníky, ktoré by mali izolovať okolité zvuky. Pre ešte lepší audio zážitok disponujú Hi-Res certifikáciou.

Novinkou od divízie ASUS ROG je aj výkonný zdroj ROG Strix 650W Gold, ktorý funguje ako externý chladič. Tento chladič má navyše typický ROG dizajn a poskytuje chladenie pre zariadenia vďaka ktorému vydržia dlhšie a nedôjde k prehrievaniu.  

ZDROJ | ASUS

Podľa dostupných informácií by väčšina noviniek mala byť dostupná v lete a v druhej polovici tohto roku. Ceny za jednotlivé produkty pre slovenský trh zatiaľ oznámené neboli, no slúchadlá ROG Theta by mali stáť približne 299 dolárov na americkom trhu.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy COMPUTEX 2019 ďakujeme spoločnosti ASUS, ktoré hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX v Taipei.

Za dátové pripojenie v Taipei ďakujeme operátorovi Orange.

Komentáre k článku