ASUS Strix ponúka tri modely a hardvérový kľúč ROG Keystone

Dva herné notebooky strednej triedy, SCAR III a Hero III, a jeden základný, G, dostali dizajn od BMW Designworks Grop. Súčasťou doplnkov je tiež bunda pre pohodlné odloženie hardvérového kľúča.

ASUS na istanbulskej prezentácii jarnej ponuky Republic of Games (ROG) predstavil plejádu hráčskych notebookov. O ROG Mothership sme vás už informovali. Tentokrát sa pozrieme na modely, ktoré majú v názve Strix.

V meste na Bosporskom prielive ASUS prezentoval ROG Strix Scar III, Hero III, a tiež cenovo dostupný Strix G. Modely strednej triedy sú dostupné s 15,6- a 17,3-palcovými monitormi s ultra tenkými rámikmi, čím výrobca dosiahol kompaktnejšie šasi. Verzie SCAR III a Hero III sú optimalizované pre hranie e-športov, zatiaľ čo Strix G kladie dôraz na základné herné funkcie.

Produktový rad Strix má dizajn, ktorý vzišiel zo spolupráce BMW Designworks Grop. Novinky maju zvýšený chrbát. Pánty sú inšpirované vertikálnymi dverami automobilov a v zatvorenom stave sa skryjú do konštrukcie notebooku. Takéto riešenie umožnilo lepší prieduch vzduchu.

Vďaka podsvieteniu Aura Sync si viete prispôsobiť štýl notebooku, no tiež osvietiť stôl, respektíve podložku na ktorej je notebook položený.

Strix SCAR III je navrhnutý pre hráčov strielačiek s motívom Gunmetal Grey, zatiaľ čo Hero III je v štýle Midnight Black s kybernetickým textom na opierke pre dlane. Prémiový pocit oboch modelov zabezpečuje kovové veko.

Silnou zbraňou oboch modelov je displej s vysokou obnovovacou frekvenciou 240 Hz, ktorá je kompetitívnou výhodou pri hraní na vysokej úrovni. Alternatívou je displej s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. V oboch prípadoch je odozva totožná a má hodnotu 3 ms.

Grafické karty v týchto dvoch modeloch môžu byť až do NVIDIA GeForce RTX 2070. Vďaka technológii ROG Boost sa dajú pretaktovať na 1 440 MHz pri 115 W. V tom najvyššom prevedení je dostupný procesor Intel Core i9-9880H s ôsmimi jadrami. V tejto konfigurácii je vysoko výkonný nie len pre hranie hier, ale aj pre multitasking, hranie a streamovanie zároveň, tiež na pokročilú editovanie videa.

Zaujímavo pôsobí prvok ROG Keystone, ktorý je výsledkom už spomínanej spolupráce s BMW Designworks Gropu. Ide o fyzický kľúč na lepšiu personalizáciu notebooku. Obsahuje NFC pomocou, ktorého mení napríklad osvetlenie alebo umožňuje prístup do tajného úložiska Shadow Drive, ktorý šifrovaním chráni dôležité súbory. Klúč je relatívne malý, preto ASUS predstavil tiež bundu s bezpečným úložiskom. V šasi drží magneticky.

Základnú výbavu v produktovom rade Strix zastupuje model G. Má nízko profilový dizajn, ktorý príjemne zapadne do prostredia. Konfigurácie ponúkajú grafické karty Ge Force GTX 16+, avšak až do GeForce RTX 2070. Zapracovaný je tiež vylepšený video kóder pre plynulé streamovanie vo vysokej kvalite. Procesor je v ponuke do Intel Core i7-9750H so šiestimi jadrami a 12 vláknami, displej má obnovovaciu frekvenciu 144 Hz.

Notebook je dostupný s Aura Sync podsvietením klávesnice v štyroch zónach, RangeBoost technológiou pre gigabitové Wi-Fi, HDMI 2.0b portom pre pripojenie k 4K monitorom a televízorom a s podporou pre G-SYNC monitory pomocou DisplayPort pripojenia cez USB-C v prípade modelov s grafickou kartou GeForce RTX.

Notebook je striktne zameraný na hlavné funkcie a komponenty pre hráčov, preto ponúka za priateľné ceny veľmi príjemný výkon.

Komentáre k článku