ASUS SBC-06D1S-U: Blu-ray externá mechanika aj pre váš netbook

ASUS nedávno predstavil svoje dve nové externé optické mechaniky, z ktorých vyspelejší model zvláda aj čítanie Blu-ray nošičov. Ak vám chýba v počítači Blu-ray mechanika už nemusíte zúfať. Na stole veľa miesta nezaberie a bez problémov ju pripojíte cez USB slot.

 ASUS SBC-06D1S-U

Tenké a elegantné externé mechaniky sa dostanú na trh v tomto polroku. Vyspelejší model s označením SBC-06D1S-U umožňuje aj prehrávanie Blu-ray diskov (max. 6x). Samozrejmosťou je aj prehrávanie a zapisovanie CD a DVD všetkých možných formátov a oboch veľkostí. Novinka pri prehrávaní DVD filmov využíva technológiu True Theater High Definition (TTHD), ktorá vylepšuje video a tak poskytuje lepšiu kvalitu obrazu. K mechanike je dodávaný aj sotvér na šifrovanie údajov, či už konkrétnych súborov alebo celých diskov. Zároveň poskytuje aj jednoduché napaľovanie pomocou systému „drag&burn“ (pretiahni a napáľ). S veľkosťou 157 x 142 x 21 mm a hmotnosťou 412 gramov nemusí zavadzať ani v taške spolu s notebookom. Na pultoch predajní sa objaví len v čiernej farbe.

 ASUS SDR-08D1-U

Model SDR-08D1-U sa líši od vyspelejšieho „brata“ nielen dizajnom (otváranie mechaniky ako obalu na CD), ale aj výbavou. Novinka neponúka prehrávanie Blu-ray, no je vybavená funckiou E-Green, ktorá automaticky po dvoch minútach nečinnosti mechaniku vypne. Funkcia E-Media by zas mala zrýchliť čítanie a kopírovanie podľa toho aké médium do novinky vložíte. Na trhu sa táto novinka objaví v dvoch farbách – biela a čierna. Na rozdiel od modelu SBC-06D1S-U je táto novinka ľahšia (230 g) a aj menšia (140 x 140 x 20 mm). Ceny noviniek výrobca zatiaľ neprezradil.

Komentáre k článku