Výkonnú grafiku môžete mať v notebooku vďaka ASUS ROG XG Station 2

ZDROJ | ASUS ASUS ROG XG Station 2

Ak vlastníte notebook s výkonným procesorom, ale so slabučkou grafickou kartou, nový externý dok ASUS ROG XG Station 2 môže byť pre vás riešením.

Už v roku 2007 ste sa mohli stretnúť s prvou verziou ROG XG Station umožňujúcou bežným laptopom používať výkonné desktopové grafické karty.

Spoločnosť v týchto dňoch uviedla na český a slovenský trh externý dok ASUS ROG XG Station 2 pre grafickú kartu, ktorého cieľom je významne zvýšiť grafický výkon vášho prenosného počítača.

Pozrite siVynovená séria notebookov Alienware sľubuje nárast výkonu o 85%

ASUS ROG XG Station 2
ZDROJ | ASUS

Integrovaný 600-wattový zdroj podporuje grafické karty NVIDIA GeForce GTX rady 900 a 1000 a zároveň aj modely značky AMD Radeon z rady R9 a RX.

ASUS ROG XG Station 2
ZDROJ | ASUS

Novinka je vybavená populárnym a predovšetkým rýchlym Thunderbolt 3 rozhraním, aj vďaka ktorému je možné dokovaciu stanicu jednoducho pripojiť a odpojiť bez nutnosti reštartovania používaného notebooku.

Nechýbajú ani štyri USB 3.0 porty a gigabitový LAN port, čím výrobca zabezpečil kompatibilitu pre dokúpiteľné herné príslušenstvo. Napríklad pre klávesnice, myši, VR sety, slúchadlá a externé monitory.

Pozrite siASUS ROG Strix GL702 – tenké herné delo

ASUS ROG XG Station 2
ZDROJ | ASUS

Herná klávesnica ROG Claymore, ktorá je prvou mechanickou RGB klávesnicou s odnímateľnou numerickou časťou, by mala zlepšiť váš pocit z hrania.

Zaujímavosťou je funkcia Aura RGB, prostredníctvom ktorej sa naskytá príležitosť upraviť farbu celej zostavy. Pre majiteľov grafických kariet rady ROG Strix výrobca pripravil možnosť synchronizácie zobrazovaných svetelných efektov s dokovacou stanicou.

Ak vás novinka zaujala, cena vás asi nepoteší. Samotný externý dok ASUS ROG XG Station 2, bez grafickej karty, stojí 565 eur. Za zváženie stojí aj herný notebook ASUS ROG G752, ktorý si v našej recenzii odniesol takmer 90%.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku