ASUS ROG Strix XG27VQ – zakrivená novinka ideálna pre multiplayer

ZDROJ | ASUS

Zakrivené herné monitory nie sú žiadnou novinkou. ASUS však so svojou divíziou ROG (Republic of Gamers) posúva latku ešte vyššie a to najnovším ASUS ROG Strix XG27VQ s obnovovacou frekvenciou 144 Hz.

https://www.youtube.com/watch?v=7tBrv04am94

27″ monitor s rozlíšením Full HD je ideálny na hranie online hier, keďže ponúka technológie Extreme Low Motion Blur a Adaptive-Sync (FreeSync), ktoré sľubujú elimináciu trhania obrazu a rozmazania pohybu.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ROG Swift PG35VQ – zakrivený obor pre najnáročnejších

Extreme Low Motion Blur eliminuje fľaky pri rozmazaní pohybu a Adaptive Sync (FreeSync) ponúka jemnejší a rýchlejší herný obsah. Rýchlosť odozvy je iba 4 ms.

Spomínaná obnovovacia frekvencia 144 Hz by mala umožňovať okamžité zobrazovanie obrazu bez meškania, čo je výhoda pri rýchlych FPS hrách a závodoch. Zaujímavým doplnkom je integrované osvetlenie ASUS Aura RGB, ktoré umožňuje premietať vlastnú signatúru.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ROG Zephyrus GX501 – najtenší herný notebook s grafikou GTX 1080

K monitoru dostanete trojramenný stojan, čím sa ideálne hodí ku klasickému ROG príslušenstvu. ASUS ROG Strix XG27VQ je tiež vybavený klávesovou skratkou ASUS GamePlus, ktorá môže byť využitá ako vylepšenie priamo v hrách.

Využiť tak napríklad môžete časovač umiestnený v ľavej časti obrazovky, ktorý pomáha hráčom sledovať čas, ktorý uplynul. Nechýba tiež počítadlo aktuálnych snímok za sekundu.

Pozrite siASUS ROG Chimera – s takýmto počítačom sa majú hrať hry

ASUS disponuje aj nástrojom DisplayWidget, ktorý umožňuje hráčom konfigurovať funkcie ASUS GameVisual, App Sync či Blue Light Filter. Spomínaná technológia GameVisual umožňuje nastavenie zobrazenia podľa aktuálneho herného žánru. Vybrať si tak môžete až zo 7 režimov zobrazenia: MOBA, RTS/RPG, FPS, sRGB, Racing, Krajina a Kino.

Čo sa týka pripojení, monitor ROG Strix XG27VQ disponuje 1x Dial-Link DVI, 1x HDMI, 1x DisplayPort a 1x jackom pre slúchadlá. Hmotnosť monitoru je 7,9 kilogramov. Cena ASUS ROG Strix XG27VQ je nastavená na 449 eur. Čo na túto parádnu novinku poviete?

ZdrojASUS

Komentáre k článku