ASUS ROG Phone – herný smartfón s pretaktovaným Snapdragon 845

ZDROJ | ASUS

ASUS ROG Phone je prvým pokusom taiwanskej značky vyrobiť kvalitný herný telefón. A podľa špecifikácií to vyzerá tak, že ASUS nešetril vôbec nikde.

Novinka je poháňaná, podobne ako ostatné vlajkové lode tohto roka, procesorom Snapdragon 845. Ten ale v tomto prípade dostal boost, a tak je štvorica výkonných jadier pretaktovaná na 2,96 GHz oproti pôvodnému taktu 2,8 GHz. Nejde síce o veľký nárast, no vo svete smartfónov ide skôr o výnimočnú vec. I kvôli tomu spoločnosť prichádza s inovatívnym chladením, vďaka ktorému má smartfón odvádzať teplo až 16-krát lepšie ako bežné telefóny. V hernom duchu sa bude niesť aj pamäť RAM, ktorá má mať 8 GB LPDDR4X. Hodnota vnútorného úložiska sa bude pohybovať v rozmedzí 128 a 512 GB.

ZDROJ | ASUS

Ďalšou vlastnosťou, kde ASUS ROG Phone vyniká je 6-palcový 18:9 HDR AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením (2 160 x 1 080 px) a dobou odozvy 1ms. Nezvyčajnou je ale 90 Hz obnovovacia frekvencia, ktorá síce nemôže konkurovať Razer Phone so 120 Hz panelom, no ten má zobrazovaciu technológiu LCD. Nad a pod displejom sú potom umiestnené stereo reproduktory. V hornej strane je tiež 8 Mpx selfie kamera.

Pozrite siQualcomm Snapdragon 845 VR – sebestačný VR headset s parádnym rozlíšením

Na zadnej strane sa nachádza duálna kamera, ktorú si ASUS ROG Phone požičal od ASUS Zenfone 5. Jedná sa preto duálny fotoaparát. Ten hlavný má 12 Mpx čip s veľkosťou 1/2,55″ (1,4 μm) a technológiou Dual Pixel, druhý čip má rozlíšenie 8 Mpx a vytvára ultraširoké zábery. Najväčšou zaujímavosťou je ale strieborné ROG logo, ktoré je podsvietené, pričom RGB farby, ako aj intenzitu je možné upraviť cez aplikáciu.

ZDROJ | ASUS

ASUS sa inšpiroval aj HTC a do svojho herného smartfónu implementoval aj boky citlivé na tlak. Po ich stlačení sa v tomto prípade aktivuje herný režim.

Batéria má kapacitu dostatočných 4 000 mAh, no pri hraní určite nevydrží veľmi dlho. Smartfón sa bude nabíjať cez USB-C a nechýba podpora rýchleho nabíjania ASUS HyperCharge. I z dôvodu vyššej kapacity batérie má telefón hmotnosť 200 gramov.

ZDROJ | ASUS

A výdrži pri hraní nepomôže ani príslušenstvo, ktoré sa pripája cez dvojicu USB-C portov na bočnej strane. Tým najbizarnejším je AeroActive Cooler, ventilátor na lepšie chladenie. TwinView Dock zas prinesie smartfónu druhý displej s batériou navyše, niečo ako Nintendo DS. Mobile Desktop Dock je zas konkurenciou pre Samsung DeX s tým rozdielom, že tento dok je možné pripojiť priamo ku počítaču.

ZDROJ | ASUS

Po stránke konektivity zariadenie tiež nezaostáva. Ponúkne tradičný 3,5 mm jack, Bluetooth vo verzii 5.0 aj WiGig 802.11ad. To umožní streamovať obsah priamo na televízor s nízkou latenciou za predpokladu, že používateľ využije ASUS WiGig Dock.

ZDROJ | ASUS

I napriek tomu, že sme sa dočkali všetkých podstatných informácií, do mozaiky chýba ešte dostupnosť a cena ASUS ROG Phone. Ide však o skutočne vybavený smartfón, ktorému chýba len odolnosť voči vode či bezdrôtové nabíjanie. I to sú ale vlastnosti, bez ktorých sa zaobíde väčšina používateľov.

ZdrojASUS

Komentáre k článku