ASUS ROG Mothership je alternatívou k desktopu

ROG Mothership je nový formát, ktorý predstavil ASUS. Materská loď je odpoveďou na kompromis v chladení notebookov, ktoré sa musí prispôsobiť pohodlnému používaniu na kolenách.

Herný notebook využíva stojan, vďaka ktorému má chladiaci systém neobmedzený prístup k prieduchu vzduchu na zadnej strane. Chladenie je navrhnuté tak, že CPU dokáže schladiť až o 14 a GPU o 10 stupňov. Telo notebooku je vyrobené z frézovaného hliníku technológiou CNC.

K pohodlnosti má prispieť tiež odnímateľná klávesnica. Tá sa dá zložiť a s ROG Mothership ju môžete pripojiť priamo pomocou USB-C alebo bezdrôtovo skrz Wi-Fi 2,4 GHz. Farebné podsvietenie RGB viete definovať podľa hry, no tiež si môžete stiahnuť niektorý z preddefinovaných profilov.

Po odpojení klávesnice sa odkryje štvorica 4W reproduktorov, ktoré mieria priamo na hráča. Dopomáha im AMP technológia, ESS Sabre HiFi DAC a majú certifikáciu Hi-Res Audio. Táto kombinácia dokáže ponúknuť 7,1-kanálový virtuálny surround zvuk. Zabudovaný je tiež Array mikrofón.

O grafický výkon sa stará GeForce RTX 2080 GPU v kombinácii s čipom Intel Core i9 deviatej generácie, ktorý má osem jadier. Do ROG Mothership sa vošli 3 SSD disky s RAID 0.

Pozrite siASUS ZenBook Pro 15 UX580GD ponúka viac ako len inovatívny ScreenPad

Displej má uhlopriečku 17,3-palca. ROG Mothership pri najvyššej konfigurácii ponúka rozlíšenie 4K. V tomto prípade je rozlíšenie na 100% pokryté Adobe RGB HD. Pri nižšej konfigurácii je to Full HD. Obnovovacia frekvencia je 144 Hz/3ms. sRGB pokrytie je na 100%. V oboch prípadoch má displej IPS panel a je zapracovaná technológia G-SYNC pre plynulejší obraz.

K ROG Mothership pripojíte štyri USB 3.1 porty. K dispozícií je tiež USB-C, DisplayPort 1,4, USB-C s Thunderbolt 3 a HDMI 2.0 porty. Takto viete pripojiť niekoľko ďalších displejov, pre väčší zážitok z hry alebo pre multitasking.

Komentáre k článku