ASUS Prime X299 Edition 30 – základná doska k 30. výročiu spoločnosti

Spoločnosť ASUS v roku 1989 začínala ako výrobca základných dosiek pre počítače. Základná doska ASUS Prime X299 Edition 30 dopĺňa portfólio ASUSu, ktoré bolo predstavené pri príležitosti 30. výročia.

Po smartfóne ZenFone 6 Edition 30 a notebooku ZenBook Edition 30 tak ide o ďalšie výročné zariadenie, ktoré pripomína uvedenie prvej dosky spoločnosti ASUS, model ISA-386C z roku 1989.

Pozrite siASUS predstavil ZenFone 6 s otočnou kamerou a obrovskou batériou

Doska podporuje najnovšie procesory Intel Core X-series a ponúka 16-stupňové riešenie napájania a vylepšené chladenie.

Základná doska obsahuje zabudovaný 5G Aquantia Ethernet, Intel Gigabit LAN a Wi-Fi 6. Prime X299 Edition 30 obsahuje 2-palcový LiveDash OLED displej, ktorý zobrazuje údaje o systéme, ako sú frekvencie, teploty a napätie.

Dva M.2 sloty obsahujú pasívne chladiče pre rýchle prenosy dát bez spomalenia a dva Thunderbolt 3 porty s DisplayPortom ponúkajú rozšírené možnosti konektivity. O cene a dostupnosti tejto základnej dosky spoločnosť ASUS zatiaľ mlčí.

Za možnosť priniesť vám spravodajstvo priamo z výstavy COMPUTEX 2019 ďakujeme spoločnosti ASUS, ktoré hradí cestu a pobyt redaktora TECHBOX v Taipei. Za dátové pripojenie v Taipei ďakujeme operátorovi Orange.

Komentáre k článku