ASUS predstavil špeciálny hardvér pre videohovory cez službu Google Meet

ZDROJ | ASUS

Služba Google Meet získala vďaka pandémii na popularite. ASUS preto oprášil svoj produktový rad určený pre videohovory a s úplne novým hardvérom predstavuje kompletné riešenia pre menšie aj väčšie firmy.

Vlajkovou loďou novej generácie zariadení je tzv. Google Meet Compute System – miniatúrny počítač podobný Mac Mini, ktorý stavia na procesore Intel Core i7, SSD úložisku s kapacitou 128 GB a operačnom systéme Chrome OS.

Počítač má na svojej zadnej strane slušnú ponuku portov, pričom ich umiestnenie na zadnej strane je navrhnuté tak, aby bolo možné káble jednoducho zorganizovať a skryť, napr. pod lištu. Rovnako jednoducho je možné skryť celý počítač jeho prichytením na zadnú stranu obrazovky pomocou magnetov integrovaných priamo do jeho šasi.

ZDROJ | ASUS

ASUS rozdelil nový hardvér do troch balíkov. Prvý Starter Kit je určený pre videohovory s ôsmimi účastníkmi a spolu s vyššie spomínaným počítačom je jeho súčasťou aj 4K UHD webkamera Huddly so 120-stupňovým záberom obrazu, externé mikrofóny s potláčaním okolitého hluku a nový diaľkový ovládač s plnohodnotnou klávesnicou na druhej strane. Starter Kit bude v predaji za cenu od 1 915 €.

ZDROJ | ASUS

Druhý balík s názvom Small/Medium Room Kit je určený pre rovnaký počet ľudí a jeho súčasťou je rovnaká zostava hardvéru, ku ktorej sa však tentokrát pridáva aj dotyková obrazovka pre jednoduchšie ovládanie videohovorov a prezentácií. Druhý balík, ktorý môžete vidieť na titulnom obrázku článku, bude v predaji za 2 320 €.

ZDROJ | ASUS

Dotyková obrazovka je aj súčasťou tretieho balíka Large Room Kit, ktorý je určený pre konferenčné miestnosti pre maximálne 20 ľudí. V tomto balíku však nie je zahrnutá webkamera. Tretí balík bude v predaji za 1 970 €, pričom dorazí do predaja spolu s ostatnými balíkmi už v priebehu júna.

ZDROJ | ASUS

Samotná služba Google Meet a všetky jej funkcie sú aktuálne dostupné zadarmo až do 30. septembra. V jej prostredí sa tak aktuálne môže stretnúť až 250 účastníkov, resp. 100-tisíc divákov v rámci jednej domény. Všetky videohovory navyše môžu byť nahrané priamo na cloudové úložisko Disk Google. Tieto funkcie by mali byť po 30. septembri opätovne spoplatnené.

Zdroj9to5Google.com

Komentáre k článku