ASUS MeMO Pad: značkový tablet môžete mať za 169 eur!

ASUS sa medzi top výrobcov tabletov zaradil už prvým Transformerom. Pri spolupráci na dobre predávanom tablete Google Nexus 7 však výrobca pochopil, akú dôležitú úlohu hrá cena. A teraz chce svoje skúsenosti zúročiť s novým MeMo Pad-om.

ASUS MeMO Pad

POZRITE SI
RECENZIA ASUS MeMo Pad HD7: tablet príjemných rozmerov s lákavou cenou

Ten mimochodom nie je prvým tabletom s „MeMO“ v názve. Takýchto tabletov bolo dokonca viac, ale ku nám sa žiadny nedostal. Na novinku však už tri obchody prijímajú predobjednávky, takže história sa už nebude opakovať. A to je dobre. S cenou 150 dolárov môže totiž MeMO Pad zaujať množstvo zákazníkov, ktorí chcú lacný tablet so základnými funkciami a nechcú riskovať čínsku „no name“ značku. ASUS ponúkne 7“ displej s LED podsvietením, rozlíšenie 1 024 x 600 pixlov (170 PPI) je vzhľadom na šetrenie pochopiteľné a pre bežného človeka prijateľné. Taký určite ocení aj praktické rozmery a hmotnosť 358 g. Horšie je to žiaľ s výkonom. Nový procesor VIA WM8950 (ARM Cortex-A9) má len jedno jadro na 1 GHz a tak sa ľahko zadýcha. Na bežné použitie však postačí, navyše má veľmi slušnú grafiku Mali-400. Pre tú bude Full HD video hračka. Je dobre, že pamäť RAM zostala na 1 GB a 8/16 GB úložisko rozšírite microSD slotom. Ten nemá ani Nexus.

ASUS MeMO Pad

Operačným systémom je Android 4.1, do ktorého výrobca doplnil sadu aplikácií z rôznych oblastí. Výrobca ich prezentuje v priloženom videu. Video natočíte aj samotným tabletom, ale iba skromnou prednou 1 Mpx kamerou a v 720p rozlíšení. Na túto triedu to však stačí, rovnako ako Wi-Fi pripojenie (bez 3G) a 16 Wh batéria s výdržou 7 hodín. Zaujímavosťou najmä pre mladých sú reproduktory SonicMaster Maxx Audio a tri farebné vyhotovenia – čierne (tmavosivé), biele a ružové. Novinka bude stáť v našich končinách 169 eur, výhodnejšie sa tak javí si priplatiť 50 € za Nexus so štvorjadrom, HD displejom a garanciou aktualizácií Androidu.

Zdroj a foto: ASUS, Geeky Gadgets

Komentáre k článku