ASUS má premožiteľa Galaxy Note. Aspoň v špecifikáciach

Pokiaľ by niektorým používateľom bolo HD rozlíšenie príliš nekvalitné a 5,5 palcový displej Galaxy Note 2 malý, ASUS má odpoveď s názvom Fonepad Note FHD 6. Sám ponúkne koncept veľkého mobilného telefónu, takzvaného phabletu so špeciálnym perom. Prístroj na šiestich palcoch ponúkne Full HD rozlíšenie a najnovší Android Jelly Bean s označením 4.2

Asus Fonepad Note  FHD 6

Ako procesor však výrobca nepoužil žiadny ARM procesor, ale nové riešenie od Intelu. Dvojjadrový Atom je taktovaný na 1,6 GHz a asistuje mu 2 GB pamäte RAM. Integrovaný fotoaparát vie zachytávať Full HD videá a snímať v 8 Mpx rozlíšení. Predná kamera je prispôsobená HD videohovorom.

Asus Fonepad Note FHD 6

Zatiaľ ale nie je zrejmé, či Asus dal stylusu aj špeciálne funkcie, ako v prípade Samsungu Galaxy Note. Ten totiž vyniká najmä prispôsobením pera systému, nefunguje len ako obyčajný stylus. Zatiaľ nie je známa cena a ani presný dátum začiatku predaja smartfónu, no mal by to stihnúť do septembra až októbra. Vtedy pravdepodobne vstúpi na trh pokračovateľ Galaxy Note 3 a ten by mal podľa očakávaní tieto parametre minimálne dorovnať.

Foto: Asus

Komentáre k článku