ASUS Lyra Trio a Voice – routre s unikátnym dizajnom a službou Amazon Alexa

ZDROJ | ASUS

ASUS na práve prebiehajúcej výstave CES 2018 predstavil nové routre ASUS Lyra Trio a ASUS Lyra Voice. Prvý zaujme nezvyčajným dizajnom a druhý zabudovanou službou Amazon Alexa.

ASUS Lyra Trio je dvojpásmový Wi-Fi router s unikátnym dizajnom, ktorý má pomôcť s pokrytím tých častí domu, s ktorými si štandardný router neporadí. Lyra Trio na komunikáciu využíva technológiu 3×3 MIMO, ktorá zabezpečuje rýchlejší prenos dát aj po pripojení viacerých zariadení.

ZDROJ | ASUS

K modernému routeru samozrejme dnes už patrí aj aplikácia, v tomto prípade ASUS Lyra. Aplikácia poslúži na úvodné nastavenie routeru, sledovanie siete, diagnostiku a v prípade zistení problémov s pripojením odošle správcovi siete notifikáciu.

Pozrite siNETGEAR Orbi (RBK50) AC3000 – takto má vyzerať Wi-Fi sieť

O niečo vybavenejší a nenápadnejší router je ASUS Lyra Voice. Ako už názov napovedá, router obsahuje hlasové ovládanie, konkrétne asistentku Amazon Alexa. Pomocou hlasových povelov sa používatelia môžu routeru pýtať na počasie, novinky, ovládať hudbu alebo smart zariadenia v domácnosti.

ZDROJ | ASUS

Router tiež podporuje platformu IFTTT, pomocou ktorej je ďalej možné ovládať smart zariadenia, ktoré sa môžu zapínať, vypínať či meniť nastavenia v určitom čase alebo pri splnení určitých podmienok. Čo sa týka Wi-Fi funkcií a parametrov, ASUS Lyra Voice je trojpásmový router, ktorý je cez 802.11ac sieť možné spojiť s ostatnými routermi Lyra do jednej spojenej mesh siete.

ASUS Lyra Trio a Lyra Voice sa majú dostať do predaja niekedy v prvej polovici tohto roku, no ceny zatiaľ neboli stanovené.

ZdrojASUS

Komentáre k článku