ASUS Chromebook Tablet CT100 – odolný tablet s Chrome OS

Krátko pred technologickou výstavou CES 2019 predstavila spoločnosť ASUS svoj prvý tablet s operačným systémom Chrome OS, ktorý je prekvapivo určený najmä pre deti.

Operačný systém Chrome OS si stále nezískal výraznejší podiel na trhu, no napriek tomu sa mu podarilo presadiť v školstve, kde je využívaný na lacných počítačoch typu Chromebook. ASUS sa však rozhodol s novým zariadením ASUS Chromebook Tablet C100 zachytiť ešte mladšiu skupinu používateľov, ktorí sa tak dostanú k operačnému systému Chrome OS o niečo skôr.

ZDROJ | ASUS

ASUS Chromebook Tablet CT100 má odolné pogumované telo, ktoré odolá pádom z výšky 100 centimetrov. Keďže však ASUS myslel najmä na mladších používateľov, tablet má hrúbku iba 10 milimetrov. QXGA obrazovku s uhlopriečkou 9,7 palca chráni tvrdené sklo, pričom jej nechýba ani podpora pre stylus, ktorý sa dá schovať do priehradky v tele tabletu.

ZDROJ | ASUS

Vo vnútri tabletu pracuje šesť-jadrový procesor OP1, ktorý má k dispozícii 4 GB RAM. Interná pamäť má kapacitu 32 GB, čo by síce malo väčšine používateľov stačiť, no k dispozícii je pre prípad aj microSD slot.

Pozrite siČo je to Chromebook a na čo je vlastne dobrý?

Na prednej strane sa nachádza 2-megapixelový fotoaparát a na zadnej strane 5-megapixelový fotoaparát. Batéria má kapacitu 35 Wh a nabíja sa cez univerzálny USB-C port.

ZDROJ | ASUS

Cenu a dátum dostupnosti nového tabletu zatiaľ nepoznáme a nezmení sa to ani na výstave CES 2019, kde bude ASUS prezentovať svoje nové produkty. Tieto informácie budú zverejnené až v nasledujúcich mesiacoch, kedy pôjdu nové zariadenia do predaja.

ZdrojASUS

Komentáre k článku