ASUS Chromebook Flip C213 – odolný notebook za rozumnú cenu

ZDROJ | ASUS

ASUS predstavil zaujímavú novinku v podobe ASUS Chromebook Flip C213. Jedná sa o odolný notebook so základnými funkciami a dlhou výdržou.

ZDROJ | ASUS

Ideálne zariadenie pre školy, ktoré vydrží nejaký ten náraz a jeho cena vás nezruinuje. To je nový ASUS Chromebook Flip C213. O odolnosť sa postará vojenský certifikát MIL-STD 810G. Pri testovaní vraj chromebook vydržal pád z výšky 1,1 metra. Samotná klávesnica je chránená pred rozliatím tekutiny, takže aj nešikovní študenti môžu byť pokojní.

Celý notebook je vyrobený zo špeciálneho pogumovaného materiálu, ktorý by sa mal postarať o dostatočnú odolnosť nielen pred pádom, ale aj pred škrabancami.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siASUS ZenFone 4 Max s 5 000 mAh batériou za dve stovky

Notebook disponuje dvomi pogumovanými časťami, ktoré uľahčujú držanie a nosenie notebooku v rukách. Unikátna konštrukcia umožňuje používať zariadenie vo verzii tabletu, tabletu so stojanom, tzv. stanu a laptopu.

Modulárna konštrukcia notebooku umožňuje otáčanie obrazovky až o 360°. Full HD dotykový displej má uhlopriečku slušných 11,6″. Zaujímavý chromebook by mal vydržať až 12 hodín na jedno nabitie.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siLenovo Flex 11 – dostupný 2v1 chromebook s prekvapeniami

Vo vnútri nájdete Intel Apollo Lake Dual-Core N3350 procesor, 4 GB RAM a 32 GB úložisko. Síce špecifikácie tvoria úplný základ, pre študentov do škôl to bohato postačí.

Najzaujímavejšie na novinke od ASUSu je cena, ktorá je nastavená iba na 349 dolárov. Od septembra bude k dispozícii aj verzia za 399 dolárov spolu so stylus perom. Ak vás novinka v podobe ASUS Chromebook Flip C213 zaujala, neváhajte a objednávajte, keďže zariadenie sa už dá kúpiť.

ZDROJ | ASUS

Pozrite siDell Chromebook 11 Convertible – nový hybrid pre školákov

Z hľadiska konektorov disponuje chromebook dvomi USB-C portmi, dvomi USB-A portmi, čítačkou microSD kariet a 3,5 mm jackom. V prednej časti nájdete 5 Mpx HD kameru. Navyše notebook celkovo vyzerá veľmi dobre. Ideálne riešenie pre školy 21. storočia.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

 

ZdrojASUS

Komentáre k článku