Aston Martin Volante Vision – dopravný prostriedok budúcnosti pre Jamesa Bonda

Aston Martin – britský výrobca luxusných športiakov, ktoré sa najviac preslávili vo filmoch o agentovi 007, predstavil koncept lietajúceho vozidla – Aston Martin Volante Vision.

Lietajúce auto je určené pre troch pasažierov a naživo bude predstavené už tento mesiac počas podujatia Farnborough Air Show.

Aston Martin Volante Vision bude pristávať a vzlietať vertikálne a ako pohon bude využívať hybridný elektromotor, ktorý bude poháňať vrtule. Na vývoji sa podieľa aj značka Rolls-Royce, ktorá taktiež plánuje vytvoriť lietajúce vozidlo. Okrem toho Aston Martin na projekte spolupracuje aj s vysokou školou Cranfield University a spoločnosťou Cranfield Aerospace Solutions.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAston Martin Lagonda Vision Concept – vízia eko luxusu

So značkou Aston Martin je samozrejme spojený aj patričný luxus a okrem prémiového interiéru sa potenciálni majitelia tohto konceptu môžu tešiť na najmodernejšie technológie. Príkladom je napríklad autonómna navigácia a tiež infotainment systém, ktorý sa bude premietať na sklo kabíny.

Automobilka Aston Martin vozidlo plánuje využívať ako letecké presúvadlo, podobne ako lietajúce autá od Uberu. Rozdiel bude v tom, že Aston Martin Volante Vision bude určený klientom, ktorí si potrpia na luxus a prémiovú značku.

Ak niekedy tento zaujímavý koncept uzrie svetlo sveta a bude využiteľný v praxi, očakávať ho určite môžeme aj v niektorom z budúcich filmoch o najznámejšom anglickom tajnom agentovi.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAeroMobil 5.0 – Slováci tvoria elektrické lietajúce auto s kolmým štartom

„S rastúcou populáciou v mestách sa zvyšuje aj dopyt po riešení dopravnej situácie. Je nutné hľadať alternatívy k mestskému preľudneniu a k znečisteniu a zlepšiť mobilitu. Keďže cestovanie bude zohrávať v budúcnosti kľúčové úlohu v doprave, Volante Vision Concept je ultimátnym luxusným riešením„, vyjadril sa CEO Aston Martinu, Dr. Andy Palmer.

Zdá sa, že trh s lietajúcimi vozidlami bude budúcnosťou v technologickom rozvoji a veríme, že Slovensku, ktoré má v tomto smere veľmi dobre našliapnuté (AeroMobil), neujde vlak.

ZdrojAston Martin

Komentáre k článku