Aston Martin spúšťa unikátny program Heritage EV pre zachovanie starých klasík

Autá značky Aston Martin sú legendou. Táto automobilka sa rozhodla spustiť program Heritage EV, ktorý umožní zo všetkých pôvodných Aston Martin vozov urobiť elektromobily. Týmto spôsobom sa budú môcť aj v čase ústupu áut so spaľovacími motormi premávať po uliciach Anglicka.

Majitelia klasických Aston Martinov si tak budú môcť v rámci programu svojich štvorkolesových miláčikov prerobiť na plnohodnotné elektromobily.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAston Martin Rapide E – Aj agent 007 bude pravdepodobne jazdiť ekologicky

Dôvodom spustenia programu Heritage EV je práve postupné upúšťanie od bežných automobilov, ktoré zvyšujú úroveň emisií v ovzduší. Takýto krok je určite vítaný, keďže Aston Martin zrovna nie je auto, ktoré by ste si kúpili na pár rokov a potom ho opäť predáte, aby ste si kúpili nové. Pokiaľ nie ste ropný šejk, Aston Martin si kupujete na dlhé obdobie, možno aj na celý život.

Aston Martin v rámci programu Heritage EV bude ponúkať kľúčové komponenty, ktoré sa tiež používajú na vývoj aktuálneho elektromobilu Aston Martin Rapide E, ktorý by sa mal na trhu objaviť budúci rok.

Prvé auto, ktoré by malo spadať do tohto plánu na prerobenie je klasika Aston Martin DB6 MkII Volante z roku 1970. Aston Martin chce vyrábať špeciálne kazety s elektrickým pohonom, ktoré by sa mali dať umiestniť tam, kde sa nachádzal pôvodný motor a prevodovka.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAston Martin Lagonda Vision Concept – vízia eko luxusu

„Vzhľadom na historický význam týchto zberateľských vozidiel je dôležité, aby každá konverzia na elektromobil bola citlivo prispôsobená originalite pôvodného vozidla“, stojí v oficiálnom oznámení automobilky Aston Martin.

Uvidíme, ako budú takéto zmeny vyzerať. Bude určite pozoruhodné vidieť starú klasiku s elektromotorom a dotykovým displejom v interiéri. Informácie o cene a prípadnej dostupnosti takejto prerábky zatiaľ zverejnené neboli.

ZdrojAston Martin

Komentáre k článku