Aston Martin sa prispôsobuje pandémii, predstavuje svoj prvý simulátor

ZDROJ | Aston Martin

Britská automobilka Aston Martin nie je často spájaná s technológiami a preto je teraz o to väčším prekvapením, že jej najnovším výtvorom nie je ďalšie luxusné vozidlo, ale herný simulátor za viac ako 60-tisíc eur.

Celosvetová pandémia presunula do domácností nielen prácu a vzdelávanie, ale aj niektoré športy vrátane tých páchnucich po benzíne. Zrušené automobilové preteky tak v posledných mesiacoch aj na obrazovkách športových kanálov nahradili namiesto repríz živé vysielania z virtuálnych šampionátov, do ktorých sa okrem e-športových hráčov zapojili aj profesionálni jazdci NASCAR.

Keďže to zatiaľ na úplný návrat do starých koľají ani v tomto odvetví športu nevyzerá, Aston Martin podáva zúfalým profesionálom aj ambicióznym (a bohatým) začiatočníkom pomocnú ruku v podobe simulátora AMR-C01.

ZDROJ | Aston Martin

Britská luxusná značka sa však samozrejme nepustila do tvorby vlastného simulátora sama. Túto unikátnu novinku vytvorila v spolupráci s ďalšou britskou, tentokrát technologickou spoločnosťou Curv Racing Simulators.

Výsledkom ich spolupráce je ultraľahký monokok vyrobený z uhlíkových vlákien, ktorý má sedením pripomínať Aston Martin Valkyrie. Po softvérovej stránke je AMR-C01 prispôsobený pre herný simulátor Assetto Corsa.

ZDROJ | Aston Martin

Vyrobených bude zo simulátora celkovo iba 150 kusov, čo však vzhľadom na jeho cenu nie je vôbec málo. Stáť bude totiž 57 500 libier, teda v prepočte zhruba 62 550 eur.

ZdrojAston Martin

Komentáre k článku