Aston Martin Rapide E – Aj agent 007 bude pravdepodobne jazdiť ekologicky

ZDROJ | Aston Martin

Britská značka Aston Martin nespí na vavrínoch a po vzore ostatných výrobcov predstavila plnohodnotné elektrické auto Aston Martin Rapide E.

https://www.youtube.com/watch?v=uPHWfahHRi8

Po dizajnovej stránke sa môžeme tešiť na 4-dverový model s charakteristickým Aston Martin dizajnom. Značka si drží svoju britskú eleganciu a neskúša na novom modeli nijaké extravagantnosti. Poteší aj to, že predná maska ostala zachovaná z predchádzajúceho modelu Rapide S. Práve z tohto športiaku vychádza aj nový elektrický model.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAston Martin Volante Vision – dopravný prostriedok budúcnosti pre Jamesa Bonda

Vozidlo disponuje dvomi elektromotormi, ktoré sa postarajú o výkon až 610 koní a krútiaci moment 950 Nm. Maximálna rýchlosť má byť 250 kilometrov za hodinu a zrýchlenie z 0 na 100 za menej ako 4 sekundy.

Zaujímavé je aj číslo 1,5 sekundy. Za tento čas dokáže vozidlo zrýchliť z 80 na 130 kilometrov za hodinu. Čo sa týka dojazdu, Aston Martin Rapide E sľubuje na jednu batériu dojazd viac ako 320 kilometrov.

Vďaka technológií rýchlonabíjania bude možné už za jednu hodinu dosiahnuť dojazd 300 kilometrov. To bude možné aj vďaka 400-voltovej batérii a 50 kW nabíjačke. Firma oznámila aj 800-voltovú batériu a 100 kW nabíjačku, ktorá umožní nabiť za jednu minútu 8-kilometrový dojazd.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAston Martin Lagonda Vision Concept – vízia eko luxusu

Na elektromobile sa podieľala aj firma Williams Advanced Engineering a predaj tohto vozu je plánovaný na koniec roku 2019. Kúpia si ho však iba niektorí, keďže je limitovaný počtom 155 kusov. Cena zatiaľ oznámená nebola, no predpokladá sa, že sa bude pohybovať v hladine 250 000 dolárov.

Elektromobily nás o pár rokov prevalcujú a zdá sa, že ostalo už iba veľmi málo automobilových značiek, ktoré na nejakom elektromobile nepracujú. Budúci rok nás čaká premiéra nového filmu s Jamesom Bondom a uvidíme, možno práve budú rok bude najznámejší britský agent jazdiť na elektromobile.

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku