Aston Martin Lagonda Vision Concept – vízia eko luxusu

ZDROJ | Aston Martin

Aston Martin opäť obnovil historickú značku Lagonda, tentokrát v podobe luxusného elektromobilu. Lagonda Vision Concept bude využívať polovodičové batérie, ktoré zabezpečia dojazd 650 kilometrov.

https://youtu.be/Xlecp2MGbPY

História značky Lagonda siaha až do roku 1899, no nový koncept nie je žiaden historický kúsok, práve naopak. Aston Martin Lagonda Vision Concept je údajne prvé ekologické luxusné vozidlo, ktoré sa má do výroby dostať už v roku 2021.

ZDROJ | Aston Martin

Keďže vozidlo poháňajú elektromotory a nie veľký, niekoľkovalcový motor, cestujúci majú k dispozícii priestranný interiér. Pohodlne sa v ňom môžu usadiť štyria dospelí merajúci dva metre.

Pozrite siRimac C_Two – beštia s 1 914 koňmi a maximálkou 415 km/h

Pre pocit luxusu sú v interiéri použité materiály ako uhlíkové vlákna, keramika, kašmír či hodváb. Aby sa cestujúcim z auta dobre vystupovalo, dvere sa otvárajú smerom von od stredu a čiastočne aj dohora.

ZDROJ | Aston Martin

Sedadlá v tomto koncepte tiež nie sú štandardne uložené na koľajničkách, ale na otočných konzolách, ktoré umožňujú cestujúcim posadiť sa oproti sebe. S tým samozrejme súvisí úplná autonómia vozidla, vďaka čomu vodič môže odovzdať šoférovanie do rúk systému aj na dlhšiu dobu. Volant je navyše možné presúvať z jednej strany na druhú, prípadne ho pri autonómnej jazde úplne skryť.

ZDROJ | Aston Martin

Aston Martin Lagonda Vision Concept bude využívať polovodičové batérie, vďaka ktorým má elektromobil dosahovať dojazd zhruba 650 kilometrov. Batériu je možné nabíjať aj bezdrôtovo, no detaily dohto systému zatiaľ nepoznáme.

ZDROJ | Aston Martin

Z tohto dizajnového konceptu by do roku 2023 mali vzniknúť dva nové modely, konkrétne kupé a SUV. V oboch prípadoch ale pôjde o luxusné vozidlá, ktoré sa zrejme budú vyrábať v obmedzenom počte.

ZdrojAston Martin

Komentáre k článku