Aston Martin Lagonda – bude agent 007 jazdiť na SUV?

ZDROJ | Aston Martin

Automobilka Aston Martin v Ženeve ukázala terénny koncept, ktorý propaguje elektrický pohon a autonómne riadenie. Aston Martin Lagonda ukazuje, že automobilka sa zameriava skôr na luxusné autá než na športové.

S konceptami sa tento rok v Ženeve roztrhlo vrece. Po Nissan IMQ, ŠKODA Vision iV a Audi Q4 e-tron prichádza Aston Martin Lagodna. Tento rok sú v móde terénne vozidlá SUV.

Po dizajnovej stránke vyzerá Aston Martin Lagonda perfektne, no skôr máte pocit, že sa pozeráte na Jaguar alebo Range Rover než na Aston Martin.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siPostavili sme legendárne auto Jamesa Bonda z Lego kociek

Ide o tzv. All-Terrain koncept, ktorý poteší najmä fanúšikov vozidiel SUV. Na prvý pohľad tak ani nespoznáte, že ide o Aston Martin, ktorý je známy najmä vďaka športovým kúskom.

Ako po stránke exteriéru, tak aj interiér ponúka skutočne futuristický dizajn. Moderné koncepty sa zameriavajú na maximálne pohodlie vo vnútri vozu, ktorý skôr pripomína obývačku než bežné auto.

Sedadlá sa dajú polohovať ako v prvej triede v lietadle a v prednej časti vozidla nájdete minimum mechanických ovládacích prvkov, ktoré navodzujú pocit minimalizmu. Všetky digitálne ovládania nájdete práve na stredovom paneli a na volante.

ZDROJ | Aston Martin

Pozrite siAston Martin Lagonda Vision Concept – vízia eko luxusu

Ako z budúcnosti tiež pôsobí kľúč od auta, ktorý sa vznáša nad stredovým panelom. Elektromagnety sa postarali o to, že budete mať pocit, že šoférujete vesmírnu loď z filmu Star Wars a nie auto.

O luxus sa budú starať aj použité materiály. Vozidlo sa bude vyrábať vo fabrike vo Walese a medzi použité materiály patrí kašmír, hodváb či dokonca Swarovski krištáľ. Ak vás zaujíma, kedy sa takéhoto auta dočkáme, Aston Martin Lagonda by mal ísť do výroby v roku 2022. Cena zatiaľ oznámená nebola, no keďže ide o značku Aston Martin a v tomto prípade o luxusné vozidlo, vo finálne to môže byť pokojne cez 200 000 eur.

ZDROJ | Aston Martin

ZdrojAutoblog

Komentáre k článku