Asics predstavili smart bežecké tenisky, ktoré dávajú zmysel

ZDROJ | Asics / No New Folk

O inteligentnej bežeckej obuvi sme písali už viackrát. Zväčša však išlo len o výstrel do tmy. Asics sa spojili so spoločnosťou No New Folk a predstavili prototyp smart tenisiek, ktoré dávajú zmysel.

Mohlo sa zdať, že smart novinky sa zo športu pomaly presúvajú do iných oblastí našich životov. Že to tak úplne nie je dokazuje japonská značka tenisiek Asics, ktorá v spolupráci so spoločnosťou No New Folk predstavila ich víziu inteligentných bežeckých tenisiek.

ZDROJ | No New Folk

Zdá sa, že spojenie firiem vzniklo najmä preto, aby tá väčšia pomohla menšej a, prirodzene, obe zarobili. Novinka predstavená na CES 2020 totiž podľa zúčastnených zahraničných novinárov až priveľmi pripomína riešenie No New Folk, Orphe Track, ktoré je v Japonsku už nejakú dobu v predaji. Spoločný model zatiaľ nemá oficiálne pomenovanie. Bežcom má pomôcť zariadenie zabudované do vložky do topánok, v ktorom sa nachádza 6-osí snímač pohybu, senzor barometrického tlaku a vibrácií. Srdcom zariadenia je mikropočítač označený ako STM32L4, ktorého dôležitými charakteristikami majú byť nízka spotreba energie a detekcia pohybu.

Pozrite siNike Adapt Huarache – tenisky s automatickým šnurovaním a svetielkami

Vyzerá to tak, že zariadenie bude mať pre serióznych bežcov naozaj zmysel. Spoločnosť totiž pri meraných veličinách nespomína tie, ktoré dokážete zmerať akoukoľvek aplikáciou, ale zameriava sa na energiu spotrebovanú pri položení chodidla na zem, rotáciu a vyosenie členku pri dokročení, porovnáva rozloženie námahy medzi pravou a ľavou nohou počas behu, no nechýbajú ani bežnejšie veličiny ako dĺžka kroku, či kadencia krokov. Je teda jasné, že Asics a No New Folk majú ambíciu ponúknuť profesionálnu bežeckú pomôcku širšej verejnosti.

ZDROJ | No New Folk

Na CES 2020 bol predstavený prototyp spoločnej práce Asics a No New Folk, spoločnosti v tejto chvíli nevedia, kedy presne nové inteligentné tenisky budú v predaji. Teda nechcú ešte zverejňovať ani približnú cenu. Avšak, aspoň pre veľmi hrubú orientáciu, Orphe Track sa v Japonsku predáva za 29 800 Yenov, čo je okolo 243,00 €. Ide však o cenu za technológiu, ktorá sa vkladá do tenisiek, nie o celé tenisky.

Zdrojengadget.com,Orphe

Komentáre k článku