Arlo Baby – budúcnosť baby monitorov s Full HD videom

ZDROJ | Arlo

Spoločnosť Netgear vstupuje so svojím novým počinom do neprebádaných vôd. Arlo Baby je inteligentné zariadenie, ktoré v noci nahradí čiastočne i rodiča.

https://youtu.be/CmAWRSpSIAk

Tradičné baby monitory sa za posledné roky nezmenili. Stále ide o jednoduché vysielačky, ktoré sa umiestnia do izby batoľaťa a rodiča. V prípade potreby sa v noci jeden z partnerov zobudí a so zvyčajným mrmlaním nepekných slov sa ide pozrieť, čo sa deje tentokrát.

Netgear ale chce, aby si rodičia tiež dopriali nejaký ten spánok, a preto prichádza na CES s detskou pestúnkou Arlo Baby. Tá toho zvláda skutočne dosť.

Arlo Baby
ZDROJ | Arlo

Začneme vlastnosťami, ktoré gadget neodlišujú od klasických vysielačiek. Na zariadení sa nachádza mikrofón aj reproduktor. Komunikácia je tak obojstranná. Tu by sme so spoločnými znakmi skončili.

Pozrite siBabypod – pomôžte vášmu dieťaťu stať sa géniom

Arlo Baby má okrem toho kameru, ktorá je schopná natáčať v rozlíšení Full HD. Nechýba samozrejme ani nočné videnie. Dieťa by v noci tiež nemalo začať plakať z dôvodu nízkej kvality ovzdušia či teploty, nakoľko sa tu nachádza aj senzor pre meranie kvality a vlhkosti vzduchu, ako aj teplomer.

Arlo Baby 2
ZDROJ | Arlo

A čo v prípade, že ratolesti to predsa len nestačí? Predtým, ako rodičia začujú plač a začnú sa hádať, ktorý z nich sa postaví, Arlo Baby možno vyrieši celú situáciu s pripravenými uspávankami. Dostupné je tiež programovateľné nočné svetlo.

Pozrite siCES 2015 | Baby GiGL vám povie, či správne kŕmite bábo

Baby monitor je takisto schopný nahrávať všetko dianie a ukladať ho na cloud po dobu siedmich dní. Na to mu však treba pripojenie na internet, ktoré bude prebiehať cez Wi-Fi. O výdrž sa obávať nemusíte. Ak nemáte nikde po blízku zásuvku, Arlo Baby má dobíjaciu batériu.

Arlo Baby 4
ZDROJ | Arlo

Novinka sa bude predávať za 250 dolárov. Za príplatkových 100 dolárov dostanete aj 7-palcový monitor, ktorý môže pri sledovaní nahradiť váš smartfón. Ten má aj ďalšiu výhodu. S kamerou sa prepojí i v prípade absencie Wi-Fi. Dokúpiť bude možné aj „oblečenie“ v podobe dalmatínskeho a mačacieho outifut za 25 USD.

Arlo Baby 3
ZDROJ | Arlo

ZdrojArlo

Komentáre k článku