ARES Super Leggera – elektrický bicykel s hmotnosťou iba 9 kg!

ZDROJ | ARES Design

Elektrické bicykle sa každým rokom zlepšujú a hlavne znižujú svoje hmotnosti. Za zmienku stojí aj elektrická novinka ARES Super Leggera, bicykel, ktorý má hmotnosť iba 9 kilogramov.

Bicykel vznikol ako výsledok spolupráce dizajnovej spoločnosti ARES a technologickej spoločnosti High Performance Systems (HPS). Výrobca sídli v talianskej Modene a musíme uznať, že dizajn sa skutočne vydaril, o čom svedčí aj fakt, že na prvý pohľad by ste nepovedali, že ide o elektrický bicykel. Všetky komponenty vrátane batérie a motora sú dôsledne skryté.

ZDROJ | ARES Design

Pozrite siHPS Domestique – elektrický bicykel, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kg!

Elektrický cestný bicykel je vyrobený z odľahčených uhlíkových vláken. Výrobca sľubuje, že vďaka unikátnej technológií odľahčených materiálov budete môcť bicykel bez problémov ovládať aj v prípade, že budete mať vypnutý motor alebo vybitú batériu. Práve tento problém sa objavuje u klasických elektrických bicyklov, kedy v prípade, že sa vám vybije batéria, musíte zaberať oveľa viac, aby ste rozbehli ťažký bicykel.

Elektrický motor ponúka 200 W výkon, ktorý sa postará o asistenciu počas jazdy. Informácie o kapacite batérie odhalené neboli.

Pokiaľ by ste mali záujem o tento bicykel, ide o limitovanú edíciu obmedzenú na počet 24 vyrobených kusov. Cena vás asi nepoteší, keďže bicykel stojí 18 950 €. Veríme, že sa dočkáme aj sériovej výroby, ktorá bude cenovo dostupnejšia. Podľa výrobcu by mala byť k dispozícii aj druhá séria bicyklov a to v októbri a neskôr ďalšia séria v decembri.

Napriek tomu, že sa firma ARES chváli tým, že ide o najľahší bicykel na trhu, nie je to tak celkom pravda. Samotná spolupracujúca firma HPS začiatkom roku predstavila elektrický bicykel Domestique, ktorý má hmotnosť iba 8,5 kg. Bicykel je veľmi podobný modelu Super Leggera. Ponúka 200 W motor WATT ASSIST Pro system ukrytý v ráme bicykla. V atrape fľaše nájdete ukrytú 93 Wh batériu. Podobné riešenie môžeme očakávať aj pri tomto modeli. Bicykel bol rovnako vyrobený iba v limitovanom počte kusov.

ZDROJ | ARES Design

Pozrite si2021 Trek E-Caliber – ďalší ultra ľahký elektrický bicykel na trhu

Cenovo „dostupnejší“ cestný bicykel je nedávno predstavený Ribble Endurance SL e Hero, ktorého hmotnosť je 10,5 kg a predáva sa za 8 000 €. Pokiaľ máte skôr záujem o horský bicykel, za zmienku určite stojí 2021 Trek E-Caliber s hmotnosťou slušných 15,75 kg. Len pre porovnanie, bežný elektrický bicykel dosahuje hmotnosť okolo 24 kilogramov.

ZdrojARES Design

Komentáre k článku