Arduino predstavil novinky s prívlastkom Nano, prekvapia nie len cenou

Výkon, nízka spotreba a cena sú najpresnejšie charakteristiky nových dosiek obľúbeného výrobcu. 

Arduino predstavil novinky v produktovom rade Nano. Nové dosky určené na kompaktné projekty majú až prekvapivo nízku spotrebu energie a zároveň výkon vyšší než klasické dosky výrobcu. Najväčším prekvapením sú však ceny. Absolútny základ Arduino Nano Every sa predáva už za 8€. Táto doska sa dá použiť do každodenných malých projektov.

ZDROJ | arduino

Za dvojnásobnú cenu, teda 16€, kúpite verziu Arduino Nano 33 IoT, ktorá je kompatibilná s Arduino aplikáciou internetu vecí. Ovládať projekty tohto typu na diaľku viete za naozaj prívetivú cenu. V prípade, že potrebujete dosku s Bluetooth v ponuke je Arduino Nano 33 BLE, ktorá stojí 17,50€. 

Pozrite siArduino predstavil Uno WiFi Rev 2 a MKR Vidor 4000, dosky s Wi-Fi a FPGA

Komplexnejšie a inteligentnejšie projekty, ktoré sa potrebujú orientovať v priestore alebo chcú rozumieť gestám zastrešuje Arduino Nano 33 BLE Sense. Táto doska má tiež zabudovaný mikrofón a vyjde vás na 27€. 

ZDROJ | arduino

Nových Nano dosiek je dokopy 8 a všetky nájdete na stránkach výrobcu. Zatiaľ sú dostupné na predobjednávku a v predaji budú postupne od polovice júna. 

Pozrite siArduino prináša lacnú open source 3D tlačiareň

„Nové Nano dosky sú určené pre tvorcov, ktorí obľubujú Arduino IDE pre jeho jednoduchosť a open source a chcú hodnotné, malé a výkonne dosky pre svoje kompaktné projekty. S cenami od 8€, Nano novinky vypĺňajú priestor v produktovom rade Arduino a ponúkajú tvorcom vysokú kvalitu,“ povedal spoluzakladateľ Arduino Massimo Banzi. 

Zdrojarduino,engadget

Komentáre k článku