ArcX je športový prsteň, s ktorým ovládnete vašu elektroniku

ZDROJ | ArcX Technology

Prepínanie hudby či prijímanie hovorov počas športovania je nielen nepraktické, ale aj pomerne riskantné. S novým smart prsteňom ArcX to však má byť hračka. Ovládanie smartfónu, ale aj reproduktorov či športových kamier s ním budete mať doslova poruke a dokonca aj pod vodou.

Nie je to síce Arabelin čarovný prsteň, no v technologickom svete môže pôsobiť podobne magicky. Nasadením na prst alebo aj riadidlá, pádlo či inú časť športového príslušenstva vám totiž umožní ovládať váš smartfón či inú elektroniku aj bez toho, aby ste sa museli dotknúť smartfónu alebo hodiniek.

ZDROJ | ArcX Technology

ArcX je silikónový prsteň s fyzickým tlačidlom na vrchnej strane, ktorý dokáže odosielať do kompatibilných zariadení cez Bluetooth rôzne príkazy. V prípade smartfónov môže ísť napríklad o skratky pre prepínanie hudby či stlačenie spúšte fotoaparátu a v prípade akčných kamier o spustenie nahrávania.

https://vimeo.com/489944141

Pozrite siNendo a Molten vytvorili futbalovú loptu, ktorá vám nesfúkne

Funkcie tlačidla na prsteni si môžete ľubovoľne nastaviť cez mobilnú aplikáciu pre Android a iOS. Okrem ovládania hudby si k tlačidlu môžete priradiť aj prijímanie hovorov, spustenie stopiek či dokonca aj funkciu SOS, ktorá v prípade aktivácie odošle núdzovým kontaktom ľubovoľnú SMS správu.

ZDROJ | ArcX Technology

Silikónový obal sa samozrejme stará o odolnosť voči vode a prachu, v rámci čoho ArcX disponuje certifikáciou IP67. Prsteň si tak môžete so sebou vziať bez obáv aj do vody. V režime pohotovosti má jeho vstavaná batéria vydržať až 20 dní a na získanie 5 dní výdrže mu bude stačiť iba 1 hodina na nabíjačke.

ArcX by sa mal objaviť aj na európskom trhu už v priebehu mája. V predaji bude za 89 eur.

ZdrojArcX Technology

Komentáre k článku