ARCHOS Junior – edukačný tablet a smartfón pre deti

Známy francúzsky výrobca elektroniky ARCHOS sa v najnovšom rade produktov zameral na deti. Predstavil ARCHOS Junior, tablet a smartfón určený deťom.

ZDROJ | ARCHOS

Rad produktov ARCHOS Junior zahŕňa 10-palcový tablet pre deti od 7 rokov a 5-palcový smartfón pre deti od 3 rokov. Oba produkty, okrem optimalizovanej hardvérovej konfigurácie, obsahujú balíček aj špeciálnu ponuku softvéru, rodičovskej kontroly a filtrovania webových stránok od spoločnosti Qustodio, vyhľadávací nástroj, vzdelávacie, akademické aplikácie (jazyk, veda a umenie), hudba, video.

Pozrite siARCHOS Diamond Omega – plnohodnotná vlajková loď za 500 €

Tablet je vybavený štvorjadrovým procesorom MadiaTek MT8321 s grafikou Mali-400 MP2. Pamäte sú veľkosti 1 GB a 8 GB (RAM/ROM), pričom vnútornú pamäť je možné rozšíriť pamäťovou kartou.

ZDROJ | ARCHOS

Displej veľkosti 10,1 palca má rozlíšenie 1 024 x 600 px. K dispozícii sú aj fotoaparáty, vpredu s 0,3 Mpx a vzadu s 2 Mpx optickým snímačom. Operačným systémom tabletu je Android 7, na prenos dát alebo súborov poslúži Wi-Fi, resp. Bluetooth. Nechýba ani 3,5 mm audio jack a 4 000 mAh batéria je nabíjaná cez micro USB, slúžiaci aj na pripojenie periférií vďaka podpore OTG.

Pozrite siARCHOS Vision 215 – všestranný rodinný All-in-One

Pohonnou jednotkou smartfónu z radu ARCHOS Junior je 4-jadrový čipset Spreadtrum SC7731C s grafikou Mali-400 MP1. Pamäte, ako aj rozšíriteľnosť microSD kartou a taktiež operačný systém, sú rovnaké ako u tabletu.

Displej smartfónu, ktorý je, ako sme spomenuli, uhlopriečky 5 palcov, má rozlíšenie 854 x 480 px. Smartfón je vybavený dvoma slotmi SIM kariet (Micro + Mini), bezdrôtovou konektivitou HSPA (42/11 Mbit/s), Wi-Fi a Bluetooth.

ZDROJ | ARCHOS

V prípade smartfónu majú fotoaparáty 8 Mpx (+ LED) a 2 Mpx snímače (vzadu/vpredu). Aj tu je prítomný 3,5 mm audio jack, ako aj micro USB s podporou OTG, ktorý, okrem pripojenia periférií, poslúži aj na nabíjanie 2 000 mAh vymeniteľnej batérie. Toľko, čo sa týka hardvérovej výbavy zariadení radu ARCHOS Junior.

Pozrite siARCHOS Citee Connect – prvá kolobežka s Androidom

Čo je však podstatné, ARCHOS ponúka aj obmedzenia nevhodných aplikácií, ktoré je možné ľahko nakonfigurovať z operačného systému Android, podľa veku dieťaťa. Softvér Qustodio je hlavnou aplikáciou rodičovskej kontroly a je možné ho používať zdarma počas jedného roka (predplatné je 42,95 €/rok).

ZDROJ | ARCHOS

Umožňuje rodičom definovať prevádzkové intervaly a zároveň obmedzuje denný čas strávený na tablete alebo smartfóne. Rodičia majú ovládací panel, ktorý je prístupný z ich smartfónu alebo počítača, na sledovanie digitálnej aktivity dieťaťa. Pomocou tohto nástroja môžu rodičia jediným kliknutím spravovať zariadenia svojich detí. Deti sú tak chránené pred rastúcim počtom hrozieb, ako je nevhodný obsah, online obťažovanie, kybernetický predátori a tvorba závislostí.

Pozrite siARCHOS Hello – hlasový asistent s netradičným dizajnom

Súčasťou SW výbavy je tiež Qwant Junior, vyhľadávač určený deťom. Rešpektuje ich súkromie a zároveň uľahčuje objavovanie a zdieľanie informácii prostredníctvom sociálneho prístupu. Technológia Qwant Junior zabraňuje prístupu detí na stránky s nevhodným obsahom.

ZDROJ | ARCHOS

Ďalej spomeňme Youtube Kids, video aplikáciu špeciálne navrhnutú pre deti. Tie môžu bezpečne pristupovať k obľúbeným kresleným filmom, rozprávkam, dokumentom či hudobným videám. Rodičom umožňuje vytvoriť viac profilov na základe veku detí v rodine, určiť, ktorý obsah môže alebo nemusí byť prístupný pre ich deti a ako dlho. No a nechýbajú ani aplikácie na výučbu jazykov, matematiky, kresby, základov kódovania počítača, ktoré budú predinštalované na tablete a smatfóne ARCHOS Junior.

Obe zariadenia budú na Slovensku dostupné v priebehu júna 2018. Cena každého z nich začína na 79,99 €.

ZdrojARCHOS TS (PDF)

Komentáre k článku