ARCHOS Diamond Omega – plnohodnotná vlajková loď za 500 €

ZDROJ | ARCHOS

ARCHOS poznáme ako výrobcu strednej triedy. Tentokrát sa však spoločnosť prekonala a ARCHOS Diamond Omega ponúka Snapdragon 835, 8 GB RAM i duálny fotoaparát.

https://www.youtube.com/watch?v=ez_r04HzJBA

Francúzsky výrobca ARCHOS sa zameriava na smartfóny patriace do strednej triedy. O to viac teda prekvapuje nový model s názvom ARCHOS Diamond Omega, ktorý prezentuje to najlepšie, čo môžete v dnešnej dobe dostať.

Prvým ukazovateľom, že ide o vlajkovú loď ako sa patrí je IPS LTPS displej. Má 5,7 palca, rozlíšenie 2040 x 1080 a pomer strán 18:9, pričom pomer obrazovky ku telu je 85% (Samsung Galaxy Note8 má 83,2%).

ZDROJ | ARCHOS

Pod panelom sa nachádza najnovší procesor Snapdragon 835, ktorému sekunduje 8 GB LPDDR4X RAM, grafický čip Adreno 540 a 128 GB UFS 2.1 úložného priestoru. Absencia MicroSD karty by teda zamrzieť nemala. Batéria má kapacitu 3 100 mAh, nechýba podpora rýchleho nabíjania Qualcomm Quickcharge 3.

Pozrite siARCHOS 50 Saphir – odolný smartfón, ktorý si budete chcieť kúpiť

ZDROJ | ARCHOS

Doménou nového ARCHOS Diamond Omega budú aj fotoaparáty. Tých má smartfón hneď štyri. Zadné sú zastúpené jednou telefoto 23 Mpx šošovkou s clonou f/2.0, hlavný snímač má 12 Mpx a clonu f/1.8. Predné duo má rozlíšenie 5 Mpx, pričom má ponúknuť i vierohodný bokeh efekt. Smartfón zvláda i 4K Ultra HD videozáznam.

ZDROJ | ARCHOS

Po stránke konektivity novinka ponúkne 4G+ aj WiFi ac MiMo. Nachádza sa tu i Bluetooth 4.1, NFC či čítačka odtlačkov prstov. Poteší aj 3,5 mm jack, nabíjanie prebieha cez čoraz populárnejší USB-C port.

ARCHOS Diamond Omega bude fungovať na Androide Nougat vo verzii 7.1. O ďalšie gestá či funkcie sa postará nadstavba Nubia UI 5.0.

ZDROJ | ARCHOS

Novinka sa začne predávať v Európe v druhej polovici novembra za cenu 499,99 € v dvoch farbách, a to čiernej a modrej. Ak však o ARCHOS záujem nemáte, odporúčame pozrieť i ZTE nubia Z17S, ide totiž o ten istý smartfón.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku