ARC Vector – revolučná motorka pre bohatých

ZDROJ | ARC

Na výstave EICMA Motorcycle Show v talianskom Miláne bola predstavená motorka, ktorá ako keby vyšla zo sci-fi filmu. ARC Vector ponúka skutočne revolučný stroj.

https://www.youtube.com/watch?v=f41gQIavRB8

Športová motorka ARC Vector sľubuje vysokú rýchlosť v kombinácii s najnovšími technológiami. Kostra motorky je z uhlíkových vláken, to znamená, že na rozdiel od konkurencie bude oveľa ľahšia.

ZDROJ | ARC

Pozrite siJaguar a Waymo chcú vybudovať flotilu 20 000 autonómnych vozidiel

Elektrická motorka ponúka 95 kW výkon a maximálnu rýchlosť 241 kilometrov za hodinu. Zrýchlenie z 0 na 100 kilometrov za hodinu bude tejto motorke trvať iba 2,7 sekundy a sľubovaný dojazd je 193 kilometrov na jedno nabitie na diaľnici a 274 kilometrov v meste.

Nemenej zaujímavé je aj príslušenstvo k motorke ako napríklad prilba, na ktorej sa bude premietať HUD displej s hlavnými informáciami o jazde. Helma zároveň natáča to, čo sa deje za vami, takže zvýši aj bezpečnosť. Ďalšou novinkou je motorkárska bunda s haptickou odozvou. Keď sa napríklad auto za vami priblíži k motorke, bunda vás na to upozorní

ZDROJ | ARC

Spoločnosť ARC bola založená Markom Trumanom, bývalým šéfom Jaguar White Space divízie. Truman tvrdí, že napriek tomu, že sa niekomu môžu zdať takéto technológie pri jazde rušivé, majú presne opačný efekt, keďže možné rušivé elementy motorka úplne odstraňuje. Práve vďaka periférnemu HUD displeju či haptickej odozve sa môže vodič plnohodnotne sústrediť na jazdu a cestu pred vami.

ZDROJ | ARC

Pozrite siCurtiss Zeus – elektrické motorky ako zo sci-fi filmu

Ak vás motorka zaujala a chceli by ste si ju kúpiť, poponáhľajte sa. Je limitovaná počtom iba 355 kusov a cena je približne 102 000 eur. Na ďalšie detaily ohľadne elektrickej motorky ARC Vector si budeme musieť ešte počkať, no už teraz vieme, že napriek vyššej cene sa po limitovaných kusoch len tak zapráši. Čo na takúto motorku poviete?

ZdrojYouTube,Electrek

Komentáre k článku