AQ Passion Orca – profesionálna reprosústava v kompaktnom tele

ZDROJ | AQ

Česká firma Acoustique Quality predstavila nové reproduktory AQ Passion Orca, ktoré sú už dostupné na trhu. Dizajnovo vyzerájú perfektne.

Acoustique Quality pracuje na kvalitných audio produktoch od gramofónov cez slúchadlá až po Hi-Fi komponenty. Najnovšie zariadenie s označením AQ Passion Orca je však trochu iná káva. Na prvý pohľad určite zaujme.

ZDROJ | AQ

Pozrite siV-Moda Remix je štýlový reproduktor, ktorý si prispôsobíte podľa seba

Po stránke dizajnu vás AQ Passion Orca zaujmú ostrými hranami a klavírnym lakom. Reproduktory disponujú navyše minimálnym počtom paralelných stien čím by mali eliminovať vlnenie a skreslenie.

Reproduktory navyše disponujú BDS systémom, ktorý by mal zaručiť aktívne tlmenie vo vnútri stien reproduktorov. Vo vnútri reprosústavy nájdete výhybku, ktorá rozdeľuje audiosignál tak, aby každý menič pracoval s konkrétnym pásmom.

ZDROJ | AQ

Pozrite siHarman Kardon Invoke – asistentka Cortana ponúka svoj vlastný reproduktor

V AQ Passion Orca nájdete aj meniče od spoločnosti Scan-Speak zo série Illuminator. Na pozícii basového reproduktora sa nachádza menič Illuminator 8747 s 6″ hliníkovou membránou. Pomocou magnetického obvodu by mal reproduktor dokázať zahrať aj hlboké tóny kontrabasu.

Čo sa týka príslušenstva, k reprosústave si môžete dokúpiť špeciálne dizajnové podstavce. Stabilitu reprosústavy zaisťujú neodymové magnety, ktoré spájajú reproduktor s antivibračnými podložkami. Hmotnosť samotného reproduktoru je 14 kilogramov. Hudobný výkon dosahuje až 160 wattov.

ZDROJ | AQ

Pozrite siAQ M23DAC – nová česká reprosústava prichádza

Čo sa týka výberu farebných kombinácii, k dispozícii je čierno-biela, červeno-čierna a červeno-biela. V prípade, že by ste mali záujem o farebné kombinácie na zakázku, česká firma Acoustique Quality umožňuje aj takúto možnosť.

Cena je nastavená na 5 990 eur za pár AQ Passion Orca. V prípade, že si chcete dokúpiť aj špeciálne stojany, ich cena je 1 129 eur.

Reprosústava AQ Passion Orca vyzerá skutočne parádne, no vysoká cena z nej robí záležitosť pre profesionálov a audiofilov. Ako sa páči reproduktor vám a dali by ste toľko eur za takúto reprosústavu?

ZDROJ | AQ

ZdrojAQ

Komentáre k článku