Apple začína valcovať indický trh

ZDROJ | Cnmeonline

Indický trh má obrovský potenciál. Čoraz viac spoločností sa zameriava práve na túto krajinu, aby si tak odkrojili najväčší diel koláča. Apple nie je výnimkou a podľa posledných údajov sa mu mimoriadne darí.

apple-iphone-7-plus-tb_15

Minulý rok bol pre spoločnosť Apple v Indii najúspešnejším rokom zatiaľ. Podľa prieskumu spoločnosti Counterpoint mal kalifornský gigant predať až 2,5 milióna iPhonov, samotný Apple potvrdil číslo 2 milióny kusov.

Pozrite siApple iPhone 7 Plus – dvojica očí vidí lepšie

Ešte viac zaujímavou informáciou je ale fakt, že v poslednom kvartáli roku 2016 bolo až 62 percent všetkých predaných prémiových smartfónov práve značky Apple. Zatiaľ čo ostatní výrobcovia sa vo štvrtom kvartáli trápili, jablková spoločnosť práve v tomto období predala až jednu tretinu zo spomínaného množstva.

apple-iphone-7-tb_09

Tim Cook si je vedomý obrovského potenciálu, ktorý sa v druhej najľudnatejšej krajine sveta skrýva. I napriek tomu, že iPhone pokrýva len 2,5 percenta celkového mobilného trhu, Cook sa teší úspechu. Smartfón od Apple totiž nepatrí medzi najlacnejšie a tunajšie obyvateľstvo preferuje skôr telefóny do 150 dolárov.

Spoločnosť chcela tento problém vyriešiť jednoducho, a to predávaním zrepasovaných iPhonov s názvom refurbished. Indickej vláde sa ale tento krok nepozdával, a preto mali včera predstavitelia Indie zasadnutie s Cookom. Tu sa mali dohodnúť na ďalších krokoch týkajúcich sa prípadného premiestnenia výroby do Indie či daňových úľavách.

ZdrojMashable

Komentáre k článku