Apple Watch dostanú dve nové zdravotné funkcie

ZDROJ | Apple

Apple vyvíja minimálne dve nové funkcie, ktoré rozšíria využitie najpredávanejších smartwatch na svete. Aspoň tak to tvrdia odborníci podľa uniknutých častí kódu z pripravovaného iOS 14.

Portál 9to5Mac prišiel s informáciou, že Apple pracuje na nových funkciách pre svoje Apple Watch. Úplnou novinkou bude ich schopnosť detekcie hladiny kyslíka v krvi.

Nasýtenie krvi kyslíkom prirodzene kolíše počas dňa, no priveľké rozdiely môžu súvisieť so zdravotnými problémami. Za normálne sa považujú hodnoty medzi 95 až 100 % kyslíka v krvi. Pokles pod tieto percentá by mohol byť príznakom vážneho respiračného, alebo srdcového problému.

ZDROJ | Apple

Akonáhle Apple Watch detegujú nízku saturáciu kyslíka, pošlú používateľovi upozornenie, podobne ako je to v prípade nepravidelného srdcového rytmu. Na tento účel Apple vyvíja nové zdravotné oznámenie založené na relevantných meraniach.

Zatiaľ nie je jasné, aký hardvér a softvér bude potrebný na detekciu nízkej hladiny kyslíka v krvi.

Zaujímavé je, že podľa iFixit boli Apple Watch už v roku 2015 vybavené srdcovými senzormi so schopnosťou monitorovania hladiny kyslíka v krvi. Apple túto funkciu doteraz neaktivoval. Je teda celkom možné, že novú službu si budú môcť užiť aj majitelia starších Apple Watch. Druhá možnosť je však pravdepodobnejšia – funkcia príde s polu s novými Apple Watch Series 6, ktoré by mali byť predstavené v septembri 2020.

Pozrite siAKO si nastaviť notifikácie na nových Apple Watch?

Druhou novinkou má byť (konečne!) natívna funkcia Spánok. Používatelia na ňu čakajú už pekných pár rokov, tak im to snáď tento rok vyjde.

Okrem nových funkcií má Apple vylepšiť elektrokardiogram, konkrétne pracuje na odstránení súčasného nedostatku, ktorý prináša nepresné hodnoty so srdcovou frekvenciou medzi 100 až 120 údermi za sekundu.

Do predstavenia watchOS 7, resp. Apple Watch Series 6 je ešte ďaleko, ale ak by sa tieto informácie potvrdili, boli by nové funkcie vítaným rozšírením ich súčasných inteligentných vlastností.

Zdroj9to5Mac

Komentáre k článku