Apple vymení batériu v iPhone každému, bez ohľadu na opotrebovanie

Apple znížil cenu za výmenu batérie v ich oficiálnom servise. Do teraz však nebolo jasné, či si batériu budú môcť vymeniť aj tí, ktorých sa spomalenie nedotklo. Apple nakoniec vymení batériu každému, kto o to požiada.

Každá batéria prirodzene stráca svoju pôvodnú kapacitu, pričom za určitou hranicou opotrebovania už nedokáže poskytovať tak vysoký prúd, ako na začiatku. To spôsobovalo, že sa iPhony so staršou batériou náhodne vypínali, jednoducho preto, že batérie už nedokázali napájať vlastný hardvér.

Apple sa rozhodol tento problém vyriešiť elegantne, znížil výkon procesoru a tým pádom znížil aj odber energie z batérie. Problém ale je, že o tom nikomu nepovedal.

Pozrite siiPhone X sa dostal do rúk technikom z iFixit, čo sa skrýva vo vnútri?

Po tom, čo si používatelia benchmarku Geekbench 4 všimli, že ich telefóny dosahujú v testoch aj o polovicu nižšie skóre, ako dosahovali pôvodne, začali vznikať konšpiračné teórie. Celú situáciu nakoniec Apple vysvetlil, ospravedlnil sa svojim zákazníkom a o pár dní neskôr oznámil, že na celý rok 2018 znižuje cenu za servisnú výmenu batérie v iPhone 6 a novších. Z pôvodných 79 dolárov za výmenu cena klesá na 29 dolárov, pričom táto zľava má platiť celosvetovo.

ZDROJ | Geekbench

Ani po oficiálnom stanovisku Apple ale nebolo jasné, kto každý si za túto cenu bude môcť batériu vymeniť. Každý iPhone, ktorý sa dostane do oficiálneho servisu v obchodoch Apple Store, prejde diagnostickým testom, ktorý zhodnotí, či je batéria v telefóne opotrebovaná natoľko, že potrebuje výmenu. Francúzsky portál iGeneration nakoniec potvrdil, že Apple vymení batériu každému, kto o to v servise požiada.

Pozrite siNPTS | Apple iPhone 5c – bol farbičkový iPhone skutočne prepadákom?

Apple dokonca vráti peniaze tým, ktorí si nechali batériu vymeniť ešte pred znížením ceny. Táto možnosť ale platí, len ak výmena prebehla 14. decembra alebo po tomto dátume. V prípade záujmu o vrátenie rozdielu je potrebné kontaktovať podporu Apple.

V najbližších týždňoch by sme sa tiež mali dočkať aktualizácie iOS, ktorá do systému pridá podrobnejšie informácie o zdraví batérie, aby mali používatelia možnosť včas sa rozhodnúť, že si chcú batériu nechať vymeniť.

Do výmenného programu sú zapojené všetky servisy, ktoré majú certifikáciu Apple Authorized Service Provider. Zoznam obchodov vo vašom okolí nájdete na stránke Apple. Cena za opravu na našom trhu by sa mala pohybovať okolo 30 €.

ZdrojiGeneration,Macrumors,Apple

Komentáre k článku