Apple vylepšuje MacBook Pro a rozširuje výmenné programy na všetky modely

ZDROJ | Apple

Apple predstavilo vynovený MacBook Pro, ktorý dostáva procesory Intel Core 8. a 9. generácie a taktiež upravenú klávesnicu. Spoločnosť okrem toho rozširuje výmenný program na všetky MacBooky s problémovou Butterfly klávesnicou a problémom Flexgate.

Séria MacBook Pro sa dočkala očakávanej aktualizácie hardvéru v podobe príchodu nových procesorov Intel Core 8. a 9. generácie s maximálne ôsmymi jadrami. Je to tak po prvý krát, čo sa v sérii MacBook Pro objavil 8-jadrový procesor. Oproti 6-jadrovému variantu ide o 40-percentný nárast výkonu a oproti 4-jadrovému variantu až 2-násobný nárast výkonu.

ZDROJ | Apple

Základný 13-palcový MacBook Pro s Touch Barom po novom ponúkne 8. generáciu procesoru Intel Core i5 so základným taktom 2,4 GHz s možnosťou Turbo Boost na 4.1 GHz. Základný 15-palcový MacBook Pro začína na 6-jadrovom procesore 9. generácie Intel Core i7 so základnou frekvenciou 2,6 GHz s možnosťou Turbo Boost na 4,5 GHz.

ZDROJ | Apple

Dizajn a ani ostatné časti hardvéru okrem klávesnice sa výrazne nezmenili. Práve klávesnica je od posledného redizajnu MacBooku Pro tŕňom v oku Apple. Takzvané Butterfly spínače použité v novších verziách počítačov MacBook, MacBook Air a MacBook Pro sú už po niekoľkých mesiacoch používania náchylné na zasekávanie a zdvojenú registráciu stlačení.

ZDROJ | iFixit

Apple údajne konečne prišlo na riešenie tohto problému a tohtoročný 13“ a 15“ MacBook Pro už bude predávaný s upravenou klávesnicou. Majitelia predchádzajúcich generácií však nemusia zúfať, Apple totiž okrem toho rozširuje výmenný program na všetky doterajšie modely, medzi ktoré patrí napríklad aj minuloročný MacBook Air alebo MacBook Pro.

Pozrite siApple priznalo, že nevie vyrobiť dobrú klávesnicu do MacBookov

Spoločnosť bude tieto klávesnice vymieňať po dobu štyroch rokov od kúpy zariadenia. Za pozornosť však stojí fakt, že do výmenného programu sú zaradené aj tohtoročné modely, ktoré by už teoreticky nemali mať problémy s klávesnicou.

Zatiaľ nie je jasné, či bude vynovená klávesnica v servisoch osádzaná aj do starších modelov. Minulý rok však Apple osádzalo minuloročnú verziu klávesnice aj do modelov z roku 2017. Ak nedošlo k výraznejšej konštrukčnej zmene, podobný scenár by sa mohol odohrať aj tento rok.

Pozrite siFlexgate – valí sa na Apple ďalší problém s MacBookmi?

Nárok na výmenu budú mať aj majitelia MacBookov Pro z roku 2016, ktorých sa dotkol problém s podsvietením obrazovky. Výmenný program zahŕňa každý 13-palcový MacBook Pro bez Touch Baru a aj s ním, ktorý bol vyrobený medzi októbrom 2016 a februárom 2018.

ZDROJ | iFixit

Výmenné programy sú platné aj na našom území a pre ich využitie je potrebné kontaktovať autorizovaného poskytovateľa servisných služieb Apple. Zoznam modelov zapojených do výmenného programu nájdete na stránke spoločnosti Apple.

ZdrojApple,Apple - Flexgate,Apple - Butterfly,The Verge

Komentáre k článku