Apple vyhlásil najlepšie aplikácie, hry, filmy, seriály a hudbu za rok 2018

ZDROJ | Apple

Tak ako každý rok, aj teraz Apple na záver roka vyhodnotil tie najlepšie aplikácie a hry pre iPhone, iPad, Apple TV a Mac a taktiež najúspešnejšiu tvorbu z oblasti filmov, seriálov, hudby a podcastov.

Aplikáciou roka pre iPhone sa stala kresliaca aplikácia Procreate Pocket a hrou roka pre iPhone je Donut County. Najlepšou aplikáciou pre iPad sa stala Froggipedia, ktorá umožňuje pitvať virtuálnu žabu v rozšírenej realite. Hrou roka pre iPad je príbehová puzzle hra Gorogoa.

ZDROJ | Apple

Apple okrem toho vyhlásil aj najväčšie trendy roka, kde pri hrách to boli samozrejme hry v štýle Battle Royale (Fortnite, PUBG) a pri aplikáciách to bolo zameranie na duševné zdravie (motivácia, meditácia a pod.).

Aplikáciou roka pre Mac sa stal známy editor fotografií Pixelmator Pro a cenu hra roka pre Mac si odnáša The Gardens Between. Najlepšou hrou pre Apple TV je Alto’s Odyssey a najlepšou aplikáciou je Sweat. Apple nevyhlásil najlepšie aplikácie pre Apple Watch a namiesto toho zostavil iba zoznam najobľúbenejších aplikácií, kde je napríklad Lifesum, CARROT Weather, Overcast alebo Fun Golf GPS.

Pozrite siCARROT Weather – sarkastické predpovede počasia, ktoré si zamilujete

Apple okrem toho zverejnil zoznam najsťahovanejších aplikáciíhier za celý rok. Rebríček samozrejme ovládol YouTube, Instagram, Snapchat, Messenger, Facebook a v hernej kategórii Fortnite, Helix Jump, Rise Up, PUBG MOBILE alebo Hole.io.

Umelcom roka je podľa editorov Apple Music raper Drake a najlepším novým umelcom je Juice WRLD. Piesňou roka je I Like It od Cardi B, Bad Bunny a J. Balvin. Albumom roka je napokon Golden Hour od Kacey Musgraves.

ZDROJ | Apple

Do zoznamu najlepších podcastov sa dostali investigatívne podcasty In The Dark a Caliphate, historický podcast Slow Burn, spravodajské podcasty The Daily, The Wilderness a taktiež Armchair Expert, Oprah’s Master Class, Conspiracy Theories a Unexplained Mysteries.

ZDROJ | Apple

Medzi najúspešnejšie filmy roka sa zaradil Black Panther, Incredibles 2, A Star is Born, Annihilation alebo Minding the Gap a ďalšie. Zaujímavosťou je, že film A Star is Born je v tomto zozname aj napriek tomu, že film ešte v službe iTunes nebol vydaný a miesto v rebríčku mu zabezpečili výlučne predobjednávky.

ZDROJ | Apple

Najúspešnejšími seriálmi za rok 2018 sa stali The Americans, Atlanta, Barry, The Expanse, The Good Fight, The Good Place, The Handmaid’s Tale, Killing Eve, The Marvelous Mrs. Maisel a Pose.

Pozrite si6 streamovacích služieb, ktoré môžete darovať na Vianoce

Najlepšou knihou roka v službe Books sa kniha American Marriage, ktorá sa zároveň stala audioknihou roka. Apple okrem toho vyhlásil najlepšie knihy aj za všetky žánre samostatne. Kompletný zoznam nájdete na stránke spoločnosti.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku