Apple už nie je svetovou dvojkou, predbehli ho Číňania!

ZDROJ | Xiaomi

Po veľmi dlhých rokoch sa stalo čo Apple asi neočakával – už nie je svetovou dvojkou vo svete smartfónov, resp. mobilných telefónov. Predbehla ho jedna z najdravejších čínskych značiek, Xiaomi.

Podľa analytickej spoločnosti Canalys sa Xiaomi darilo vo svete natoľko, že dosiahla až 83% rast a pomohlo jej to aj na obsadenie druhej priečky v predaj smartfónov. Canalys odhaduje, že v Latinskej Amerike Xiaomi dokázalo narásť o neuveriteľných 300%, o 150% narástli predaje v Afrike. Aj podľa Canyls je za tým jednoznačne cenotvorba, ktorá je o 40-75% nižšia ako u Samsungu či Apple.

Jednotkou je síce stále Samsung, no už aj slovenské predaje u našich operátorov za jún naznačujú, že to nemusí byť natrvalo. Xiaomi so svojim stále cenovo dostupným portfóliom má na to byť jednotkou čo sa predajov týka.

Celkovo sa podľa analytickej spoločnosti predávalo v druhom kvartáli tohto roka o 12% smartfónov viac. Najväčší podiel na tom malo práve Xiaomi s nárastom počtu predaných kusov až o 83%. Nemenej zaujímavé rasty zaznamenali aj ďalší Číňania ako Oppo či Vivo s 28%, resp. 27% nárastom.

Samsung si polepšil o 15%, Apple vraj predalo len o 1% viac ako predtým. Výsledkom je tak nasledujúce poradie značiek a ich predajnosti za druhý kvartál roku 2021:

1. Samsung – 19%

2. Xiaomi – 17%

3. Apple – 14%

4. Oppo – 10%

5. Vivo – 10%

6. Ostatní – 30%

Každopádne, ide iba o predpovede analytickej spoločnosti a nie reálne čísla z prípadných kvartálnych výsledkov jednotlivých spoločností. A nech sa pozeráme na to akokoľvek, Apple stále patrí k firmám, ktoré na predajoch zarábajú najlepšie, čo dokazuje prakticky vo všetkých svojich ročných výsledkoch hospodárenia.

ZDROJ | Apple

ZdrojCanalys

Komentáre k článku