Apple už nemá žiadny MacBook Pro bez Touch Baru, zrušil aj 12″ model

ZDROJ | Apple

Apple dnes vynovil rad notebookov MacBook, pričom z neho zmizli viaceré modely. Napríklad si už nekúpite 12-palcový MacBook, ale už ani MacBook Pro bez Touch Baru. V MacBooku Air pribudol Touch ID senzor.

Pozrite siNový Apple MacBook Pro má väčšiu a ťažšiu batériu, na hmotnosti to nevidieť

ZDROJ | Apple

Po novom sú v sérii notebookov MacBook Pro už len modely s Touch Barom, teda OLED dotykovým displejom namiesto funkčných tlačidiel. Má ale aj svoju výhodu. V Touch Bare je zabudovaný snímač odtlačku prstov, ktorý je možné celkom hojne využívať pri prihlasovaní prakticky všade.

Samozrejmosťou je aj bezpečnostný čip Apple T2 Security Chip. Novinkou v MacBook Pro s 13″ displejom je 8. generácia Intel Core procesorov, ktoré majú dodávať 2x viac výkonu, ako v minulej generácii MacBooku.

ZDROJ | Apple

Škoda ale, že Apple nijakým ďalším spôsobom nevynovil MacBooky Pro. Stále je tu napríklad HD webkamera, stále ponúkajú iba dva Thunderbolt 3, resp. USB-C porty. Tiež nečakajte slot na pamäťovú kartu či tenký rámik okolo displeja. Apple všetky tieto trendy kompletne ignoruje.

Cena začína na domácom trhu na sume 1 299 dolárov. Základná verzia začína s Intel Core i5 s 1,4 GHz, Intel Iris Plus 645, 8 GB RAM a 128 GB SSD. Maximom pre MacBook Pro je Intel Core i7 s 2,8 GHz, Intel Iris Plus 655, 16 GB RAM a 512 GB SSD.

ZDROJ | Apple

Druhou zásadnou novinkou dneška v Apple je vynovený MacBook Air. Ten ponúkne identický dizajn a výbavu, novinkou nie je ani Touch ID senzor v tlačidle zapnutia.

Novinkou je hlavne displej s technológiou True Tone s automatickým nastavením vyváženia bielej. Plusom je aj nižšia cena, v USA bude začínať na sume 1 099 dolárov, resp. 999 USD pre študentov. Ceny sú uvádzané bez dane, keďže v každom štáte USA sú rôzne dane.

Základná verzia má Intel Core i5 s dvomi jadrami, 8 GB RAM a 128 GB SSD. Maximom je 16 GB RAM, 512 GB SSD.

Všetky notebooky MacBook dostanú na jeseň najnovší operačný systém MacOS Catalina.

ZDROJ | Apple

ZdrojApple

Komentáre k článku