Apple údajne pripravuje hernú predplatnú službu

ZDROJ | Apple

Apple pomaly presúva hardvér na vedľajšiu koľaj a v najbližších rokoch sa začne primárne sústrediť na služby. Jednou z nich by mala byť predplatná služba zameraná na hráčov.

Apple údajne v druhej polovici minulého roku rokovalo s viacerými hernými vývojármi o možnosti zapojenia do predplatnej služby, ktorá by svojim zákazníkom sprístupnila balíček vybraných hier. Podobnú službu v súčasnosti prevádzkuje napríklad Electronic Arts, Sony, Microsoft alebo Nintendo.

V tomto momente zatiaľ nie je jasné, či Apple plánuje vytvoriť službu iba pre svoj najrozšírenejší operačný systém iOS, alebo do služby zahrnie aj Apple TV s operačným systémom tvOS a herné tituly z Mac App Store pre operačný systém macOS.

ZDROJ | Sygic

Rovnako zatiaľ nie je jasná ani výška poplatku za takúto službu a celkový stav, v akom je príprava tejto služby. Hoci nie je žiadnym tajomstvom, že Apple prechádza transformáciou z hardvérovej spoločnosti na softvérovú spoločnosť, takáto služba môže byť ešte pred oficiálnym spustením celkom zrušená.

Pozrite siFlexgate – valí sa na Apple ďalší problém s MacBookmi?

Už dlhšiu dobu sa hovorí o tom, že Apple pracuje na filmovej a seriálovej streamovacej službe, do ktorej by mali mať majitelia zariadení iPhone, iPad, Mac či Apple TV bezplatný prístup. V uplynulých dňoch bol navyše v beta-verzii systému iOS 12.2 objavený odkaz na službu Apple News Magazines, ktorá by mala slúžiť na predplácanie digitálnych novín, časopisov a magazínov.

Potvrdením vnútorných zmien v spoločnosti je sprístupnenie filmovej a seriálovej požičovne iTunes na smart televízoroch od Samsungu a sprístupnenie funkcií AirPlay 2 a HomeKit na televízoroch od Samsungu, Sony, LG a Vizio. 

O tom, že Apple nakrúca niekoľko vlastných seriálov a filmov, ktoré zatiaľ neuzreli svetlo sveta, počúvame už viac než rok. Oficiálne predstavenie minimálne jednej z viacerých pripravovaných služieb je tak nepochybne na spadnutie a dočkať by sme sa ho mali už tento rok.

ZdrojCheddar

Komentáre k článku