Apple chce využívať 100% obnoviteľnej energie, pomôcť má dlhopis

Len dva mesiace dozadu americká spoločnosť ohlásila, že 96% energie, ktorú využíva pochádza z obnoviteľných zdrojov. Onedlho by toto číslo mohlo byť už trojciferné.

ZDROJ | Apple

Veľké nadnárodné korporácie sú známe svojim zodpovedným prístupom voči budúcnosti životného prostredia. I preto apelovali na amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby v parížskej dohode zostal.

Ten si však povedať nedal a Spojené štáty americké z parížskej klimatickej dohody odišli. To ale neznamená, že výrobcovia nebudú ďalej v misii za lepšou budúcnosťou pokračovať. Apple len prednedávnom vydal zelený dlhopis, ktorého hodnota je 1 miliarda amerických dolárov. Ten bude slúžiť na dosiahnutie cieľa 100% využitia obnoviteľnej energie.

ZDROJ | Engadget

Aby sa dlhopis mohol volať zeleným musí spĺňať určité požiadavky. Zelené dlhopisy sú jedným z dôležitých inštrumentov, ako zvýšiť kapitálové financie do environmentálnych a udržateľných investícií. Patria sem napríklad projekty zamerané na obnoviteľnú energiu, energetickú efektívnosť či udržateľné využívanie pôdy.

Použitím dlhopisov sa Apple vyhne míňaniu peňazí, ktoré má spoločnosť uložené v zahraničí. A na čo teda bude 1 miliarda amerických dolárov minutých?

Pozrite siVýzvy a zaujímavosti, ktoré sa spájajú s Apple Park

Medzi investície patrí vybudovanie nových plantáží na solárnu či hydroelektrickú energiu, nezabudlo sa ani na výrobu elektriny z bioplynu. Tieto lokality sa budú nachádzať v Oregone, Severnej Karolíne, Nevade, Arizone a Kalifornii. 850 miliónov dolárov bude minutých na 130-megawattovú solárnu elektráreň neďaleko San Francisca.

ZDROJ | Steven Levy / Dan Winters

Projekty by mali byť dokončené v najbližších 25 rokov. Energie plánuje spoločnosť vyrábať toľko, že ju bude predávať aj na veľkoobchodnom trhu, na čo získala i povolenie.

Okrem zeleného dlhopisu sa Apple snaží zachovať našu planétu aj inými spôsobmi. Spadá sem napríklad zastavenie ťažby či náučné videá, ktoré sú podané zábavným štýlom.

https://youtu.be/aDXy5bEG38w?list=PLHFlHpPjgk73pyiy3EL9cGTO8wnJN7h2F

ZdrojBloomberg

Komentáre k článku