Apple pripravuje funkciu, vďaka ktorej sa nebudú kupovať aplikácie dvakrát

ZDROJ | Pixabay

Apple pridáva do operačných systémov možnosť predávať vo svojich App Store aplikáciu pre macOS a iOS/iPadOS ako jeden nákup. Doteraz to tak nebolo, používateľ, ktorý si kúpil appku pre počítač, musel ju znova zakúpiť, ak ju chcel mať napríklad aj v iPhone.

Apple nečakal na výročnú konferenciu vývojárov (WWDC) a oznámil zmeny v obchode App Store už dnes. Od marca môžu developeri ponúkať jednu aplikáciu na všetkých platformách. Umožní im to nová beta verzia Xcode 11.4. Ak si teda používateľ kúpi aplikáciu na jednej platforme, automaticky sa mu odomkne pre všetky. Doteraz mohli vývojári ponúkať len nezávislé nákupy.

Vývojár Steve Troughton-Smith napísal na Twitteri, že sa o univerzálnych nákupoch rozprávalo už dva roky. Novinka je jasne navrhnutá pre Projekt Catalyst, ktorý umožňuje vyvíjať aplikácie z iOS/iPadOS do macOS.

Tento projekt sa zatiaľ nestretol s veľkou popularitou, uvidíme, ako budú reagovať no túto novinku vývojári. Vzhľadom na to, že sa takto vlastne pripravia o ďalšie zdroje príjmu, nie je dôvod sa dopredu tešiť. Zo skúsenosti vieme, že developeri si oveľa viac užívajú predplatné aplikácií, kde dostávajú mesiac čo mesiac (rok čo rok) pravidelný príjem za tú istú aplikáciu.

Pozrite siWWDC 2019: Čo môžeme očakávať od sviatku jabĺčkarov?

Na WWDC v júni sa určite dočkáme ďalších noviniek a ako každý rok, aj teraz nám Apple predstaví nové iOS, macOS a ďalšie operačné systémy.

ZdrojGizmodo

Komentáre k článku