Apple pracuje s LG na skladacom iPhone budúcnosti

ZDROJ | LG

Nový smartfón iPhone X môže byť revolúciou od Apple pre tento rok, no jabĺčkový gigant už má aj odvážnejšie plány do budúcna. Spolu so spoločnosťou LG chystajú skladací smartfón.

O ohybných či skladacích smartfónoch sa už nejaký ten piatok diskutuje. Už minulý rok ukázala spoločnosť Lenovo prototyp ohybného smartfónu a tabletu. Aj keď si ich nikto nemohol pozrieť bližšie, minimálne sa reálne začalo hovoriť o novom trende.

ZDROJ | iDrop News

Pozrite siTakto točí Apple iPhone 8 Plus videá v najvyššej kvalite!

Podľa najnovších správ sa však Apple spojilo s LG Display, aby vytvorili ohýbateľný iPhone. Po bezrámčekových smartfónoch sa zdá, že máme ďalší trend na obzore.

Ohýbateľný OLED displej by mal byť inštalovaný do iPhonov, ktoré sa chystajú na rok 2020. Prvý prototyp ohybného panelu vraj vytvorili v LG už pred približne tromi rokmi a za ten čas sa snažia kvalitu ohýbateľného displeja zvyšovať.

Zaujímavé je tiež sledovať, že Apple si na spoluprácu neprizval Samsung, ktorý dodáva OLED panely pre nové iPhone X, ale obrátil sa na iného juhokórejského konkurenta.

ZDROJ | iFixit

Pozrite siSamsung predstavil vylepšený ohybný displej

Keď už spomíname Samsung, skladací smartfón od Samsungu sa očakáva na trhu už budúci rok. Ak informácie o vydaní zariadení neklamú, Samsung bude mať takýto smartfón o dva roky skôr než konkurencia.

To však vôbec nevadí, keďže Apple sa pri nových funkciách neponáhľa a miesto prvenstva sa myslím, že môžeme tešiť aj na vysokú kvalitu.

Čo sa týka Samsung OLED panelov, iPhone modely, ktoré sa chystajú na rok 2018, budú pravdepodobne naďalej využívať práve tieto panely a až v roku 2019 prejde spoločnosť Apple na LG, keďže v tomto období by mala byť postavená nová továreň LG v Kórei.

Spoločnosť Apple plánuje v túto továreň priamo investovať, aby nemusela byť závislá na Samsungu. Uvidíme, ktorým smerom sa bude trend v oblasti ohýbateľných smartfónov vyvíjať.

Zdrojtheinvestor,idropnews

Komentáre k článku