Apple Park pravdepodobne úplne zakáže lety s dronmi nad svojim teritóriom

Duncan Sinfield sa vyjadril, že pilotovanie jeho dronov nad Apple Park kampusom sa stáva čoraz zložitejším. Podľa neho je iba otázkou času, kým sa z kampusu stane zóna bez dronov.

V minulom roku sme vám niekoľkokrát priniesli videá nadšencov, ktorí natočili zaujímavé dronové zábery z výstavby technologického kampusu Apple Park. Jeden z filmárov, ktorý tieto zábery natáča tvrdí, že Apple pravdepodobne sprísnil politiku ohľadne natáčania nad ich územím.

Sinfield po poslednom nahratom videu, kde natáčal Apple Park, zanechal opis, v ktorom hovorí, že pri natáčaní sa do 10 minút objavili na mieste vzletu dronu strážnici. Podľa neho môže ísť o špeciálny geofence, čiže špeciálny plot, ktorý dokáže snímať letové narušenie a určiť presnú polohu.

Napriek tomu, že sa môže jednať o špekuláciu, Duncan Sinfield si myslí, že Apple Park sa čoskoro uzatvorí pred dronmi úplne a to kvôli bezpečnosti, no tiež kvôli zvedavcom. Apple vraj dokáže zachytiť všetky lietajúce objekty, ktoré sa pohybujú okolo teritória kampusu a to vďaka frekvenčnej technológie.

ZDROJ | YouTube – Matthew Roberts

Pozrite siApple Park je zase o krok bližšie k dokončeniu

Strážna služba spoločnosti Apple vraj Sinfielda vždy vyzve, aby s dronom pristál a odišiel a ešte sa ho zvyknú pýtať, či nie je zamestnancom Apple.

Duncan Sinfield a Matthew Roberts sú najznámejšími filmármi, ktorí za pomoci drona v minulom a tomto roku natáčali stavbu a vývoj Apple Parku.

Najnovšie video od Sinfielda ukazuje poslednú fázu dostavby kampusu, kde sa už len zveľaďujú posledné kozmetické detaily. Postupne v kampuse pracuje čoraz viac zamestnancov.

https://www.youtube.com/watch?v=vA6duo6ddFw

Pozrite siApple Park Visitor Center – kúsok Apple centrály dostupný pre každého

V parku sídli aj hlavná pracovňa Tima Cooka, CEO riaditeľa spoločnosti Apple. Kampus vyzerá parádne a to najmä pre jeho obrovskú rozlohu a tiež pre využitie solárnych panelov, ktoré pokrývajú celú strechu Apple Park. Len pred pár dňami sa jabĺčková spoločnosť pochválila, že všetky jej budovy po svete fungujú na 100-percentnú obnoviteľnú energiu.

ZdrojMacRumors

Komentáre k článku