Apple opravuje prehrievanie nových MacBookov aktualizáciou

Nové MacBooky Pro predstavené len prednedávnom prišli s problémami prehrievania. Apple na záležitosť reaguje a vydáva novú aktualizáciu, ktorá zdá sa, prehrievanie rieši.

Po predstavení tohtoročných profesionálnych notebookov z rodiny MacBook sa na Apple zniesla vlna kritiky. Prví používatelia sa sťažovali na slabé chladenie, ktoré obmedzuje potenciál procesora Intel Core i9. Problém bol až tak vážny, že Core i9 si nedokázal udržať ani základné rýchlosti. Niektorí boli toho názoru, že prehrievanie spôsobuje nedostatočné chladenie modulu VRM, čo v konečnom dôsledku znamenalo málo energie posielanej do procesora a grafickej karty.

Podľa najnovších správ sa ale jednalo o iný problém, ktorý už Apple opravil aktualizáciou. Nevieme tak presne, čo spôsobovalo nižší výkon. V správe sprevádzajúcej najnovší update sa však spomína, že v systéme chýbal digitálny kľúč, čo ovplyvňovalo power management laptopov a následne znižovalo takt procesora pod záťažou. Nie je ale známe, ako mohla spoločnosť túto chybu prehliadnuť. Testy, ktoré vykonávali recenzenti totiž obsahovali každodenné úlohy, na ktoré by mal byť konieckoncov MacBook Pro navrhnutý.

ZDROJ | Apple

Najdôležitejšou správou ale je, že aktualizácia pre macOS High Sierra vo verzii 10.13.6 Supplemental Update naozaj priniesla zmeny k lepšiemu. Jeden z prvých testerov, ktorý na problém s chladením prišiel bol Dave Lee. Ten vydal video aj po update a sám konštatuje, že chyba bola opravená.

Podobne sú na tom aj ostatní majitelia. Pôvodne sa malo jednať o problém, ktorý postihoval 6-jadrové procesory Intel Core i5 a i7 osadené v 15-palcovej verzii MacBooku Pro. Screenshot od používateľa XNY na sieti Reddit dokazuje, že lepší výkon má po aktualizovaní aj 13-palcový variant so základným čipsetom Intel Core i5.

ZDROJ | Reddit

Apple na svojej stránke porovnáva minuloročné a tohtoročné verzie MacBookov Pro. V niektorých testoch ide až o dvojnásobný výkonostný nárast. To doteraz platilo len na papieri. S príchodom novej aktualizácie by sa však majitelia mali dočkať aj reálnych výsledkov.

ZdrojMac Rumors

Komentáre k článku