Apple oficiálne potvrdil kúpu služby Shazam

Nedávne špekulácie o tom, že Apple kupuje spoločnosť Shazam, sú oficiálne potvrdené. Apple údajne za Shazam zaplatil 400 miliónov dolárov.

Služba Shazam má svoju aplikáciu pre iOS aj Android na trhu už takmer od počiatku aplikácií a neskôr bola integrovaná aj do samotnej Siri v iOS a macOS. Zatiaľ teda nevieme, aké ďalšie plány má Apple s touto službou a ako chce jej technológie využiť. Teoreticky by sa Shazam mohol stať súčasťou Apple Music.

Pozrite siApple Park Visitor Center – kúsok Apple centrály dostupný pre každého

Motiváciou pre odkúpenie môže byť krok Googlu, ktorý rozpoznávanie hudby integroval do služby Google Assistant, pričom na telefónoch Pixel 2 a Pixel 2 XL môže k ich rozpoznávaniu dochádzať aj automaticky, aj keď je telefón zamknutý. Apple už dlhšiu dobu s hlasovou asistentkou Siri za Google zaostáva a takýmito krokmi sa ho zrejme snaží dobehnúť.

Zatiaľ tiež nie je známe, čo sa stane s aplikáciou Shazam pre Android a či vôbec Shazam ako taký bude pokračovať vo svojom fungovaní. Na bližšie informácie si budeme zrejme musieť počkať prinajlepšom do konferencie WWDC, ktorá by sa mala konať v júni budúceho roku.

ZdrojRecode,9to5Mac

Komentáre k článku