Apple odkúpilo divíziu smartfónov od Intelu za 1 miliardu dolárov

ZDROJ | Intel

Informačné šumy o vyjednávaní Apple s Intelom ohľadne kúpy divízie mobilných modemov sa potvrdili. Apple včera v noci nášho času vydalo vyhlásenie, ktoré potvrdzuje tento obchod.

Apple a Intel uzavreli dohodu o získaní väčšiny mobilnej divízie, ktorá sa venuje smartfónom. Obchod v hodnote jednej miliardy dolárov sa má uzavrieť v štvrtom štvrťroku 2019. Podlieha totiž schváleniu regulačných orgánov a ďalších úradov vrátane zamestnaneckej rady.

Apple sa týmto obrovským obchodom zbaví svojej závislosti od Qualcommu. Zároveň získa 2 200 zamestnancov, no aj 17 000 patentov na súčasne a budúce bezdrôtové technológie.

Pozrite si4ka uvádza 5G technológiu ako prvá na Slovensku

Intel si zachová možnosť vývoja pre iné zariadenia ako sú smartfóny a tablety. To znamená, že aj v budúcnosti si budeme môcť kúpiť notebook s modemom. Intelu tiež ostal priestor na uplatnenie modemov pre IoT zariadenia a autonómne vozidlá.

Táto dohoda nám umožňuje zamerať sa na vývoj technológie pre 5G sieť pri zachovaní kritického duševného vlastníctva a technológie modemu, ktorú náš tím vytvoril.

Bob Swan, generálny riaditeľ spoločnosti Intelu

Spolupracujeme sme s Intelom už mnoho rokov a vieme, že tento tím zdieľa rovnaké nadšenie ako my. Práve vďaka nemu vyvíjajú technológie, ktoré prinášajú najlepšie používateľské skúsenosti na svete, povedal na margo obchodu Johny Srouji, senior viceprezident Apple pre hardvérové technológie.

ZDROJ | Apple

Je evidentné, že pre Apple ide o veľmi dôležitý obchod. Aj keď nedávno zakopal vojnovú sekeru s Qualcommom, oveľa ľahšie sa mu budú vyvíjať mobilné zariadenia s vlastnými modemami. Nehovoriac o tom, že Intel bol s vývojom 5G modemov tak pozadu, až ho úplne pozastavil.

Používatelia sa môžu tešiť na nové modemy od Apple, ktoré by mohli spĺňať prísnejšie bezpečnostné pravidlá, než ako je pri súčasných modemoch. Tento obchod tak na prvý pohľad vyzerá, že každá zainteresovaná strana bude spokojná a používatelia ním iba získajú.

Jedinou otvorenou otázkou ostáva, či budú modemy od Apple rovnako kvalitné a spoľahlivé ako od Qualcommu. To však uvidíme až na jeseň roku 2021 pri predstavení nových iPhonov s podporou 5G. Hovorí sa však, že Apple ich nepoužije hneď v smartfónoch, nechce riskovať prípadné problémy.

ZdrojApple

Komentáre k článku