Apple nebude podporovať cloudové herné služby na svojich zariadeniach

ZDROJ | Apple

Spoločnosť Apple musí byť vždy trochu iná. Najnovšie sa rozhodla nepodporiť na svojich zariadeniach cloudové hranie, ktoré chystajú konkurenčné spoločnosti.

Už o mesiac bude spustená nová herná platforma Microsoft xCoud, ktorá umožní cloudové hranie cez smartfón. Apple nepovolí túto službu na App Store kvôli prísnym pravidlám, ktoré pre aplikácie na tomto online store platia. Ide o to, že tieto platformy dávajú prístup do ďalších aplikácií (hier), ktoré spoločnosť Apple nemá ako preveriť a nemá im ako udeliť rating. Z rovnakého dôvodu na App Store nenájdeme aplikáciu Google Stadia či Nvidia GeForce.

Pozrite siProject xCloud od Microsoftu štartuje už v októbri, nie však na Slovensku

Aplikácie v podobe hier pritom nesťahujete do zariadenia, ale hráte ich cez stream, to znamená, že nehrozí riziko stiahnutia niečoho nebezbečného. Skutočným problémom môže byť, že služba neprináša priamy zisk Applu, keďže sa platí priamo v aplikácii za mesačné predplatné.

Spoločnosť Apple tak bráni cloudovým herným službám prístup pre ich používateľov, čím si znižuje svoju konkurenčnú výhodu. Na druhej strane môžeme očakávať, že Apple príde s vlastnou cloud gaming platformou a toto rozhodnutie slúži len na odstránenie zbytočnej konkurencie.

Pozrite siStadia má cenu, dátum spustenia a zoznam prvých herných titulov

Podobný problém zaregistrovať aplikáciu na Apple Store mal aj Valve SteamLink. Paradoxom argumentácie je fakt, že na store nájdeme aplikácie ako HBO GO či Netflix, ktoré taktiež ponúkajú stramovanie a tiež z nich nemá Apple žiaden osoh.

Výsledkom môže byť, že Apple sa dohodne na finančnej kompenzácii na odsúhlasenie platformy na svojom App Store alebo cloudové hranie konkurencie dostane stopku a služba Apple Arcade dostane rozšírenie na väčšie hry, ktoré bude možné hrať cez stream.

ZdrojThe Verge,Business Insider

Komentáre k článku