Apple Music prichádza ako aplikácia do webových prehliadačov

Streamingová platforma Apple Music prichádza k milovníkom hudby s novým rozhraním, vďaka ktorému sa budú môcť dostať k svojim obľúbeným piesňam z ľubovoľného prehliadača.

Nová webová verzia Apple Music je k dispozícii zatiaľ ako verejná beta. Je teda k dispozícii len tým, ktorí sa zaregistrovali v beta programe. Ako si nainštalovať verziu macOS 10.15 nájdete v našom článku.

Samozrejme, používateľ musí byť členom Apple Music, ak nie je, môže sa zaregistrovať priamo cez webstránku na adrese beta.music.apple.com.

Rozhranie je takmer totožné s aplikáciou Apple Music, samozrejme ak ho porovnávame s iOS 13, iPadOS 13, resp. macOS 10.15 Catalina.

Aj na webe máme prístup ku všetkým základným funkciám streamingovej služby. V stĺpci na ľavej strane nájdeme v menu Apple Music Pre Vás, Prechádzať a Rádio, presne ako v natívnej appke. V menu Knižnica chýba posledná ponuka Hudobné videá. Ďalšie funkcie sa však budú pridávať, služba sa bude ďalej rozširovať.

Pozrite si7 noviniek z iPadOS 13 v praxi. Oplatí sa už teraz prejsť na beta verziu?

Kto má v nastavení zapnutú funkciu Synchronizovaná knižnica, môže využívať túto knižnicu na všetkých zariadeniach, ktoré má pod svojim ID. V prípade, že sa chceme dostať do aplikácie Apple Music, nájdeme na to vľavo dole tlačidlo, ktoré ju otvorí.

Porovnanie rozhrania cez natívnu aplikáciu v MacBooku…

a zobrazenie webstránky.

Všimnite si vľavo hore logo Apple Music a vedľa toho symbol, že ide o beta verziu.

Nové webové rozhranie sme vyskúšali aj na iPade, kde funguje rovnako bez problémov či už v Safari, alebo Chrome.

Pri zobrazení dvoch aplikácii naraz (Split View) sa nám dokonca zdalo ovládanie cez webové rozhranie prívetivejšie.

Na ľavej strane webové rozhranie služby Apple Music, v okne na pravej strane vidíme zobrazenie natívnej aplikácie.

Pozrite siNÁVOD | Ako bez ujmy na svojom i zdraví Macu nainštalovať beta verziu MacOS?

Možno sa pýtate, na čo vám je webové rozhranie Apple Music, keď nám na to slúži vstavaná aplikácia. Je na to niekoľko dobrých dôvodov. Po prvé, nie každý využíva platformu iOS alebo macOS. Takto vychádza Apple v ústrety tým, ktorí majú iný operačný systém, no chcú počúvať hudbu práve cez službu Apple Music.

Používatelia tiež môžu mať nainštalované staršie verzie OS, ktoré nepodporujú nové Apple Music. Cez web sa k tejto službe pohodlne dostanú bez toho, aby si museli kúpiť nové zariadenie.

Dostupnosť na viacerých platformách je pre každého poskytovateľa streamingovej služby v dnešnej dobe nevyhnutná. Apple Music má veľkú konkurenciu, valcuje ho Spotify, ale sú tu aj ďalší: YouTube Music, Pandora, Amazon Music či Tidal.

Komentáre k článku