Apple Mapy už poznajú cestovné poriadky bratislavskej MHD, aj vlakovej dopravy!

Fanúšikovia zariadení od Apple sa konečne dočkali. Zopár rokov po konkurenčných Mapách Google už poznajú zastávky, stanice a časy odchodov mestskej hromadnej dopravy i vlakov aj Apple Mapy natívne vstavané do operačných systémov iOS, iPadOS a macOS.

Apple pomaly rozširuje zoznam krajín a miest, po ktorých vás prostredníctvom svojej mapovej aplikácie dokáže navigovať nielen pri preprave autom alebo pešo, ale aj s využitím verejnej dopravy.

Hoci Slovensko v oficiálnom zozname podporovaných krajín funkcie Transit nenájdete, v samotnej aplikácii Mapy už táto forma navigácie funguje. Na príchod tejto dlho očakávanej funkcie upozornil jeden z členov slovenskej komunity na sociálnej sieti Reddit.

Apple Mapy už poznajú rozmiestnenie zastávok MHD v Bratislave, jej jednotlivé linky, aj časy odchodov autobusov, trolejbusov i električiek. Rovnako vás aplikácia dokáže navigovať už aj pri medzimestskej preprave pri využití vlakovej dopravy.

Nie je to však bez chýb, napr. v hlavnom meste Apple, resp. jeho dodávateľ dát akosi zabudol, že Dopravný podnik Bratislava práve minulý týždeň upustil od trojciferných čísiel pre trolejbusy. Pri vlakovej doprave zas aplikácia v tejto chvíli pozná iba rýchliky, regionálne rýchliky a vlaky InterCity. Osobné vlaky a ďalšie typy spojov v jej databáze zjavne zatiaľ chýbajú.

Takýchto nedostatkov bude zrejme v aplikácii viacero, čo môže byť jeden z dôvodov, prečo sa Apple k dostupnosti funkcie Transit na Slovensku zatiaľ nepriznáva. Urobí tak zrejme až po odstránení chýb a dokončení integrácie všetkých dát. Kedy sa tak stane, v tejto chvíli nevieme.

ZdrojReddit

Komentáre k článku