Apple MacBook má konečne aj 32 GB RAM a najnovšie Intel procesory

Apple dnes pomerne potichu updatoval sériu notebookov MacBook Pro o objemnejšie pamäte RAM či najnovšie procesory Intel, vrátane modelu Core i9. Novinkou je v 15″ verzii aj obria 4 TB vnútorná pamäť. Tou najlepšou správou ale môže byť fakt, že Apple vynovil aj problémovú klávesnicu.

ZDROJ | Apple

Modely MacBookov mid 2018 budú k dispozícii s najnovšími procesormi Intel Core 8. generácie (Coffee Lake). Dostupné budú modely i5, i7, ale aj i9 pre top konfigurácie 15-palcových Macov. Tie si Apple nechá, samozrejme, poriadne zaplatiť. 13″ MacBook dostane 4-jadrové i5 a i7 modely, 15″ MacBook Pro bude dostupný so 6-jadrovými i7 a i9 procesormi.

recenziaApple MacBook Pro 15 mid 2018 – poriadne predražené delo

Absolútnou novinkou je možnosť mať MacBook Pro s až 32 GB DDR4 (2 400 MHz) pamäťou RAM. Tú bude schopný využívať najnovší macOS Mojave, ktorý je už dnes možné stiahnuť ako beta verziu. Žiaľ, 32 GB RAM môžete mať iba v 15″ verzii. 13″ verzia má stále maximálne 16 GB.

ZDROJ | Apple

K novému MacBooku si budete môcť objednať až 4 TB PCIe SSD disk, no len k najväčšej verzii. 13-palcový model bude mať maximum 2 TB. V 15-palcovej verzii je lepšia aj grafika, AMD Radeon Pro 555X, alebo 560X s 4 GB pamäťou. Menšia verzia má novšiu integrovanú grafiku Intel Iris 655 s 128 MB eDRAM.

Nová ma byť aj spomínaná problémová klávesnica, ktorá by mala byť tichšia a bez kazových dielov. Prekvapením v oboch verziách sú aj väčšie batérie. Aké, Apple zatiaľ neprezradil.

ZDROJ | Apple

Displeje majú technológiu True Tone, ktorá je známa z iPadov Pro. Displej si tak nastavuje intenzitu podsvietenia a teplotu farieb podľa okolitého svetla. Dokonca aj displeje Touch Baru majú True Tone technológiu. Novinkou v oboch Pro modeloch je aj bezpečnostný T2 čip, ktorý sme videli zatiaľ iba v iMacoch Pro.

Základné ceny nových modelov ostávajú (minimálne pre domáci trh) bez zmeny. 13-palcová verzia s Touch Barom tak bude začínať na 1 799 USD, 15-palcový MacBook kúpite od 2 399 USD.

ZDROJ | Apple

Top model, teda Apple MacBook Pro s 15″ Retina displejom a maximálnou konfiguráciou zahŕňajúcou 32 GB RAM, Intel Core i9, dedikovanú grafiku ? a až 4 TB PCIe SSD disk bude stáť neuveriteľných 6 699 dolárov. Najväčší podiel na cene má ale obrí SSD disk – 3 200 dolárov.

Horúcou novinkou pre náročných je aj nová externá grafika od Blackmagic Design za 699 USD s AMD Radeon 580 s 8 GB GDDR5 pamäťou. K Macu sa pripája cez Thunderbolt 3 port a dodáva notebooku grafický výkon stolného počítača.

ZDROJ | Apple

Spolu s vynovenými MacBookmi Apple predstavil aj nové kožené puzdra na MacBooky v hnedej, tmavomodrej a čiernej farbe. Dostupné budú pre všetky veľkosti Macov. Ceny majú začínať na sume 149 dolárov pre 12″ model a končiť na takmer dvoch stovkách pre 15″ model.

ZDROJ | Apple

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

ZdrojApple

Komentáre k článku