Apple MacBook a LaCie prichádzajú s podporou USB-C konektoru

A je to tu, Apple predstavil ďalší model zo svojich radov MacBook. S ním na trh prichádza aj LaCie – externý HDD s USB-C Bandwagon portom, ktorý bude v predaji už v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

LaCie USB-C Bandwagon

USB-C je typ konektora, ktorý je oveľa viac univerzálny ako klasický typ USB. Taktiež je aj plusom, že ho nie je možné zapojiť naopak. Je to dobrý krok zo strany výrobcov produktu LaCie Porsche Design Mobile Drive?

LaCie USB-C Bandwagon

Či už tak, alebo onak, USB-C umožňuje pripojenie k notebooku, ale takisto je aj dostatočne malý na to, aby ste ho pripojili k tabletu, či smartfónu. USB-C má ideálne dispozície na to, aby sa stal univerzálnym konektorom. Tento typ káblu už zozbieral podporu nielen u Apple, ale aj u ďalších výrobcov spotrebnej elektroniky.

LaCie USB-C Bandwagon

Nie sme si istý, či USB-C je zlatým riešením. Momentálne však je dostupným najmä pri kúpe nového MacBooku a LaCie Porsche Design Mobile Drive s pevným hliníkovým krytom. Ten sa môže dokonca pochváliť aj s USB 3.0 a prenosovou rýchlosťou až 100 Mbps. Je dostupný v troch veľkostných úrovniach – 500 GB, 1 TB, 2 TB. Samozrejme, súčasťou je aj spomínaný USB-C kábel.

Foto: LaCie

Komentáre k článku